69.5 F
Los Angeles
28 Kasım 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaOhio'lu Türkler, yemin töreninde milletvekillerini yalnız bırakmadı

Ohio’lu Türkler, yemin töreninde milletvekillerini yalnız bırakmadı

Ohio'lu Türkler, yemin töreninde milletvekillerini yalnız bırakmadı

Ohio’lu Türkler, yemin töreninde milletvekillerini yalnız bırakmadı

ABD parlamentosu, 113. dönem çalışmalarına milletvekillerinin yemin töreniyle başladı. Amerika’da yaşayan Türk toplumunun temsilcileri, eyaletlerini temsil eden vekilleri bu heyecanlı günde yalnız bırakmadı. Milletvekillerini mecliste bulunan odalarında ziyaret eden Amerikalı Türkler, iyi dileklerini temsilcilerine iletti.  


Ohio’da faaliyet gösteren Türk-Amerikan Derneği yetkilileri de meclisin açılış gününde vekillerini ziyaret edenler arasındaydı. Türk dostlarının ziyaretinden büyük memnuniyet duyduğunu belirten Ohio Milletvekili Joyce Beatty, “ Türk dostlarıma çok teşekkür ediyorum. Yaptıkları çalışmalardan dolayı onlarla gurur duyuyoruz.” dedi. Ohio Türk Amerikan Derneği (TASO) Başkanı Serkan Aykan ise Washington’a milletvekillerinin heyecanına ortak olmak için geldiklerini söyledi. Özellikle son on yıldır ilişkilerin artırılması için büyük çaba harcadıklarını belirten Aykan, faaliyetlerinin Amerikalı idareciler tarafından takdir edilmesinden mutluluk duyduklarını ifade etti.

(ZamanAmerika)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,085BeğenenlerBeğen
16,035TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın