66.4 F
Los Angeles
22 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerGündemOkan Ersan, 54.Grammy Ödülleri için yarışıyor

Okan Ersan, 54.Grammy Ödülleri için yarışıyor

Ünlü sanatçımız Okan Ersan, dünyanın en prestijli müzik ödülü olan Grammy Awards’a aday adayı oldu. Okan Ersan’ın 5 daldaki Grammy başvurusu, akademi üyelerince onaylandı ve böylece sanatçımız  Grammy yoluna çıktı.

Okan Ersan, 12 Şubat 2012’de Los Angeles’da gerçekleşecek 54. Grammy ödüllerinde 5 kategoride yarışacak.

Yeni Albümü “Reborn Journey”de  yer alan “Quantumising Myself” ile En iyi Gitar Solosu, “A Reborn Journey” albümü ile “En iyi Enstrümental Albüm” ve “En iyi Sound” dallarında yarışacak.

Diğer 2 kategoride ise, yine yeni albümünde Akdeniz ezgileriyle harmanlanmış, “The Mediterranean Breeze” parçası “En iyi Enstrumental Kompozisyon”a aday oluyor…

En iyi Enstrumental düzenleme  dalında ise “Istanbul Without Midnight” ile Grammy yolunda yürüyecek.

Yüksek enerjisi, muhteşem müzisyenlerin performansları ve  dinleyicileri başka diyarlara götüren Akdeniz, Doğu ezgilerinin Jazz/Fusion ve Rock müzik ile harmanlanmasından doğan bir başyapıt olan “A Reborn Journey”; Okan Ersan’a yalnız Grammy yolunu açmakla kalmadı, Jazz dünyasını da yepyeni bir yaklaşım ile tanıştırdı.

Yine önümüzdeki ay içerisinde akademi üyeleri oylamalarının sonucunda “54. Grammy Adayları” açıklanacak. Okan Ersan, 5 dalda listeye girmenin yanı sıra, 12 Şubat 2012’de Los Angeles’da gerçekleşecek törene katılmayı heyecanla bekliyor.

Ülkemizin gururu dünyaca ünlü gitaristimiz Okan Ersan’ın 54. Grammy ödüllerindeki adaylık yarışı, Türkiye, Avrupa Jazz dünyası ve basın tarafından da yakından takip ediliyor.

Okan Ersan’ın herhangi bir dalda Grammy ödülünün sahibi olması, ülkemizin dünya çapında adının duyulmasını da beraberinde getirecek.

Ünlülerle aynı sahnede

Dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan jazz dinleyicileri, organizatörler, menajerler, müzik şirketleri ve basın, Okan Ersan ile ilk kez Kansas City Jazz Festivali’ndeki performansı ile tanıştı. Sonrasında  Okan Ersan, Almanya’nın Leverkusen kentinde gerçekleşen Leverkusen Jazz Festivali’nde, dünyaca ünlü gitarist Al Di Meola’dan önce sahne alarak konserlerine devam etti. Ardından 3 yıl üst üste Leverkusen Jazz Festivali’nden davet alan Okan Ersan, Robben Ford, Chick Corea, Aziza Mustafa Zadeh, John McLaughlin ve  Penzerballett gibi isimler ile aynı sahneyi paylaştı.

O yıllarda “To Whom it May Concern” albümü ile dünya Jazz / Fusion sahnesinde basamakları sağlam adımlarla tırmanan Okan Ersan, geçtiğimiz nisan ayında Dave Weckl ve Grammy ödüllü George Whittey’nin de içinde bulunduğu “A Reborn Journey” projesi ile tekrar muhteşem bir yapıta imza attı.

Volkan Öktem, Eylem Pelit, Mısırlı Ahmet, Aycan Teztel, Levent Altındağ, Ola Onabule, Şenova Ülker, Serkan Özyılmaz, Ernie Watts ve Ercan Irmak gibi müzisyenlerin yer aldığı “A Reborn Journey” albümü  ile dünyanın en önemli müzik ödülü kabul edilen Grammy’ye, aday olma başarısını sağladı.

Yeni albüm, jazz-fusion dünyadasın da dikkat çekti, bu nedenle jazz müziğin önde gelen dergileri Downbeat, Guitarist Magazine ve JazzInside Okan Ersan ile müziği hakkında röportajlar yaptılar. Bu söyleşiler önümüzdeki günlerde yayınlanacak.

Yamaha turu başlıyor

Okan Ersan, bunun yanı sıra sanatçısı bulunduğu büyük müzik firması Yamaha için tura çıkıyor.

Okan Ersan’ın tur menajerinden aldığımız bilgiye göre, Yamaha Workshop Tour 7 Ekim’de İstanbul ile başlayacak. Ersan ardından, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Eskişehir ve Adana’daki hayranları ile buluşacak ve  workshoplar verecek. Türkiye’nin lider müzik şirketi Dore’nin katkılarıyla gerçekleşecek turda yeni Yamaha gitarları ve ekipmanları tanıtılacak. Okan Ersan’in workshop turu bir video haline getirilecek ve Yamaha tarafından müzik dünyasına sunulacak.

Sahne performansının yanı sıra akademisyen kimliği de bulunan Ersan, bu etkinliklerin ardından Avrupa ve Kuzey Amerika’da gerçekleşecek jazz festivalleri için hazırlıklara başlayacak.

Okan Ersan, yurt dışını kapsayan yoğun programının yanı sıra üçüncü albümü için çalışmalarını sürdürüyor. Amerikan plak şirketlerinden gelen teklifleri de değerlendiren Okan Ersan, üçüncü albümünü tamamını Amerika’da gerçekleştirmeyi planlıyor. (Kibris Gazetesi)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,104BeğenenlerBeğen
16,011TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın