59.5 F
Los Angeles
9 Haziran 2023
AnasayfaKültür SanatHollywoodOscarlı oyuncu Ernest Borgnine yaşamını yitirdi

Oscarlı oyuncu Ernest Borgnine yaşamını yitirdi

Ernest Borgnine

Oscar ödüllü İtalyan asıllı Amerikalı oyuncu Ernest Borgnine öldü.

Borgnine’in uzun süredir sözcüsü olan Harry Flynn, Associated Press’e yaptığı açıklamada, 1955 yılında “Marty” filmindeki rolüyle en iyi erkek oyuncu ödülünü alan aktörün, 95 yaşında hayata veda ettiğini söyledi.

Beyaz perdede genellikle hain ve kötü karakterleri canlandıran Borgnine’in, böbrek yetmezliği tedavisi gördüğü Cedars-Sinai Tıp Merkezi’nde eşi ve çocuklarının yanında yaşamını yitirdiği belirtildi.

Düşük bütçeli “Marty” filminde, çekici olmadığından asla aşkı bulamayacağından korkan bir kasabı canlandıran Ernest Borgnine, Cannes ilm Festivali’nde de ödüller kazandı.

Özel hayatında Oscarlık bir yaşamı olmadığına inanan Ernest Borgnine, biri şarkıcı Ethel Merman ile 6 haftadan kısa süren birlikteliği olmak üzere başarısızlıkla sonuçlanan 4 evlilik yaptı.

Ünlü aktörün 1973 yılında Norveç asıllı Tova Traesnaes ile yaptığı 5. evlilik ise uzun sürdü ve ilginç iş ortaklığını beraberinde getirdi. Karısı, Tova adıyla imal ettiği ve sattığı güzellik ürünlerinin tanıtım reklamlarında Borgnine’in gençleştirilmiş yüzünü kullandı.
Ernest Borgnine’in rol aldığı diğer ünlü filmler arasında “Bad Day at Black Rock”, “Johnny Guitar”, “Demetrius and the Gladiators” ve “Vera Cruz” bulunuyor.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,525BeğenenlerBeğen
16,120TakipçilerTakip Et
3,522TakipçilerTakip Et
7,677TakipçilerTakip Et
32,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın