66.4 F
Los Angeles
22 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerGündemOy oranlarıyla ilgili dikkat çeken iddia: Biri 4, biri 2 alıyor

Oy oranlarıyla ilgili dikkat çeken iddia: Biri 4, biri 2 alıyor

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Eskişehir’de gençlerle bir araya geldi. Haller Gençlik Merkezi’nde düzenlenen Gençlik Buluşması’na, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel, milletvekili adayları ve çok sayıda genç katıldı.

“BİRİNCİ TURDA BİTİRELİM”

Özgür Özel, 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanı seçimine ilişkin şunları söyledi:

– Bu seçim yüzde 50+1 ile alınacak seçim. 50 artı+1’le alınabilmesi için kararsız olan gençlerin, “Acaba ilk turda başka yere mi versem, ikinci turda böyle mi yapsam” diyen gençlerin, bu işi birinci turda bitirmeleri lazım.

“İKİNCİ TURA KALMA RİSKİ VAR”

– Açık söyleyeyim, Recep Tayyip Erdoğan, 43’lerde filan. Kemal Bey, 48-48.5’ta. Diğer iki adayın da biri 4, biri 2 alıyor. O iki adayın bir seçim kazanamayacağı belli ama seçimin ikinci tura kalma riski var.

“CEHENNEMİN KAPISIN KAPATIN”

– Burada gençlerin yapması gereken, cehennemin kapısını birinci turda kapatmak. Eğer aralık bırakırsanız oradaki ateş memleketi yakabilir. Biz, geçmişte, 7 Haziran’da çoğunluğu kaybedenlerin 1 Kasım’da kazanmak için neler yaptıklarını gördük. O yüzden bütün herkese, sözümüze değer veren herkese diyoruz ki cehennemin kapısını birinci turda kapatın. (ANKA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,104BeğenenlerBeğen
16,011TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın