64.3 F
Los Angeles
28 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerGündemOy ve Ötesi 100 bin gönüllü ile sandıkların başında olacak

Oy ve Ötesi 100 bin gönüllü ile sandıkların başında olacak

Oy ve Ötesi Derneği, 14 Mayıs’taki seçimde görev yapacak 100 bin gönüllüye ulaşarak, sandıklardan veri toplamayı amaçlıyor.

EĞİTİMLER NİSAN’DA BAŞLIYOR

Seçim kuralları, gönüllü sandık müşahitliği ve tutanak verisi toplama süreçlerine dair güncel bilgileri kapsayan eğitimler nisan ayında başlayacak. Ön müracaat ve kayıt gerekmeyen eğitimler, tüm vatandaşların katılımına açık olacak. Öte yandan, 50 büyük şehirde özel eğitmenler ile 50 büyük eğitim vererek, şehirlerdeki seçim motivasyonunu artırmak da hedefleniyor.

MÜŞAHİTLİK KARTLARI PAYLAŞILACAK

Oy ve Ötesi Derneği tarafından seçime katılan siyasi partilerden temin edilecek müşahitlik kartlarını gönüllüler ile paylaşılacak.

Oy ve Ötesi tarafından, seçim yasaklarının sona ermesi ve sandık verilerinin paylaşılmaya başlandığı ilk andan itibaren sandık verilerinin analizi yapılmaya başlanacak. Elde edilen sonuçlar resmi veriler ile karşılaştırılacak ve kamuoyu ile paylaşılacak. Oy ve Ötesi gönüllüsü hukuk uzmanları, hem seçim sırasında gönüllü sandık müşahitlerine ve bina görevlilerine sahada eşlik edecekler, hem vatandaşların hukuki süreçlere dair bilgi alabilmesi adına, derneğin kurduğu çağrı merkezi üzerinden hukuki destek sunacaklar.

PAZAR GÜNÜ TOPLANTI DÜZENLENECEK

Oy ve Ötesi Birinci Bölge Toplantısı, 2 Nisan Pazar günü İstanbul Maltepe’de saat 15.00’te düzenlenecek.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,137BeğenenlerBeğen
16,007TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın