60.2 F
Los Angeles
28 Kasım 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaÖzen Yula’nın oyunu New York'ta

Özen Yula’nın oyunu New York’ta

Özen Yula’nın oyunu New York'ta

Özen Yula’nın Karanlık Yeraltı Dünyası’nı anlattığı FOR RENT oyunu, Ayça Damgacı ile New York’ta prömiyer yapıyor.

Özen Yula’nın “Underground” oyunu “For Rent” (Sahibinden Kiralık) New York premiyerini LaGuardia Performing Arts Center’da 20-27 Ekim tarihleri arasında yapacak. Başrolünü, 27. İstanbul Film Festivali’nde en iyi oyuncu ödülünü “Gitmek” fimiyle alan Ayca Damgacı’nın oynadığı oyun, metropolde yaşayan alt sınıftan insanların hikayesini anlatıyor.

“For Rent” oyunu LPAC’te sanat yönetmeni olarak çalışan Handan Özbilgin Bromley tarafından yönetilecek. Handan Özbilgin, İstanbul’da bir parkta geçen bu oyunun, dünyanın herhangi bir metropolünde geçebilecek bir evrenselliği olduğunu düşündüğünü ve bu yüzden oyunu LaGuardia’nın 2012 repertuarına dahil ettiklerini belirtiyor.

2011 yılında workshop performanslarıyla başlayan “For Rent”, Ekim ayında Ayça Damgacı’nın güçlü ve tutkulu yorumuyla New York
seyircisiyle buluşacak.

Ayça Damgacı, NY’ta en son Under The Radar Festivali bünyesinde gösterilen yine Özen Yula’nın “Lick But Don’t Swallow” (Yala Ama Yutma) oyunu ile yer almıştı.

Tarihler ve bilet satış için

Handan Özbilgin
LaGuardia Performing Arts Center
Assistant Director

Contact Information:
Phone: (718) 482-5153
E-mail: hozbilgin@lagcc.cuny.edu

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,085BeğenenlerBeğen
16,035TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın