77.2 F
Los Angeles
25 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaPeace Islands Enstitüsü'nün 'Barış ve Diyalog Ödülleri' sahiplerini buldu

Peace Islands Enstitüsü’nün ‘Barış ve Diyalog Ödülleri’ sahiplerini buldu

Peace Islands Enstitüsü'nün 'Barış ve Diyalog Ödülleri' sahiplerini buldu

Kültürlerarası diyalog derneği Peace Islands Enstitüsü’nün (PII), New Jersey şubesi tarafından bu yıl beşincisi gerçekleştirilen ‘Barış ve Diyalog Ödülleri’, Hasbrouck Heights Hilton Oteli’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Barış, kültürler arası diyalog ve insan hakları alanlarına katkıda bulunan isimlerin ödüllendirildiği gecede ayrıca eyalet genelinde gerçekleştirilen resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Törenin sunuculuğunu New Jersey eyalet milletvekili Gordon M. Johnson yaptı.

2012-sheilaProgramda ‘Çeşitliliği Takdir Ödülü’nü alan New Jersey Eyalet Meclisi Başkanı Shelia Oliver, Peace Islands Enstitüsü’ne kültürel çeşitliliğe yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti. Oliver, “Türkiye gezilerinizle, farklı hayat tarzlarına sahip insanları bir masanın etrafında toplayıp birbirimizi daha iyi anlamamızı sağlayan programlarınızla diyalog anlayışımızı geliştirdiğinizden dolayı size teşekkür ediyorum. Bize gezegenimizin nasıl bir kültürel çeşitliliğe sahip olduğunu hatırlatıyorsunuz. Samimi olarak söylüyorum ki ne bu eyalette ne de ülkenin geri kalanında bunu başarabilen başka bir dernek bilmiyorum” diye konuştu. Program kapsamında ödüllendirilen genç sanatçılara da değinen meclis başkanı, “Bu gençleri çalışmalarınıza ortak ettiğiniz için sizi tebrik ediyorum. Bu akşam genç kalemlerin inanılmaz makalelerini okudum. Genç sanatçıların derin anlayışlarının eseri resimlerini gördüm. 

savci

Bu gençlerin fakirlik ve sosyal adalet konularındaki hassasiyetlerini ortaya çıkarmak, yaşam serüvenleri boyu taşıyacakları bir duyarlılığı onlara hediye etmek demektir. Oliver sözlerine Peace Islands Enstitüsü ile birlikte kültürel anlayışı yaygınlaştırmak için birlikte çalışmaya devam sözü vererek tamamladı.


Topluma Hizmet Ödülü’ne layık görülen savcı Robert A. Bianchi ise Peace Islands gönüllülerinin faaliyetlerine dikkat çekerek “Özellikle gençler için söylüyorum. Bu salonda bulunanların yaptığı tarz gönüllü faaliyetler, her ne koşulda olursa olsun kendinden alıp sürekli başkalarına vermek, birilerinin hayatında bir değişikliğe imza attığını bilmek gibi büyük bir hazineye kapı açar” diye konuştu.

“Umarım Peace Island’ın misyonu tüm dünyanın ortak teması haline gelir”
vekilvekizi‘2012 Eğitim Ödülü’nü alan New Jersey eyalet milletvekili Patrick J. Diegnan da eğitimin ve diyalogun önemine dikkat çekerek: “İnsanlar bilgi sahibi olduklarında ve birbirlerini daha iyi anladıklarında nefret kaybolur gider, işbirliği başlar ve gelişim onu takip eder.” diye konuştu. Peace Islands Enstitüsü’nün misyonunu benimsediğini ifade eden Diegnan, “Bu yüzden PII gönüllüleri ve onların çalışmaları hem benim için hem de eyaletim ve ülkemin geleceği için çok değerli. Umarım PII’ın misyonu tüm dünyanın ortak teması haline gelir” dedi.
‘Fakirlik: Birlikte hareket etme zamanı’

Törende ayrıca eyalet çapında düzenlenen ‘Fakirlik: Birlikte Hareket Etme Zamanı’ konulu resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Star Ledger gazetesi ve Ebru TV sponsorluğunda düzenlenen yarışmada kazanan öğrencilere ödülleri Morris County Savcılık Ofisi’nde Araştıma Direktörü William Scievella, Eyalet Senatörü Loretta Weinberg, Milli Güvenlik Departmanı’nda görevli John J. Paige ve Peace Islands Enstitüsü başkanı Remzi Güvenç Kulen tarafından verildi.2012artHer yıl farklı bir temayla düzenlenen yarışma evrensel insani değerleri gençlere aktarmak ve kendi bakış açılarını yansıtabilecekleri bir platform sunmak amacını taşıyor. Yarışma kapsamında dereceye giren öğrencilere toplam 10 bin dolar tutarında ödül dağıtıldı.

(ZamanAmerika)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,105BeğenenlerBeğen
16,008TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın