65 F
Los Angeles
29 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaPis Kilot 279 kişiyi Kurtarmış !

Pis Kilot 279 kişiyi Kurtarmış !

Pis Kilot Umar Farouk Abdulmutallab bomb pictures

Külot bombacısı olarak ünlenen El Kaide militanı Ömer Abdülmüttalib’in pis kilot’u Detroit kentine uçan uçağını havada infilak ettirmesini engellediği ortaya çıktı.

Pis Kilot 279 kişiyi Kurtarmış

‘Külot bombacısı’ olarak ünlenen El Kaide militanı Ömer Abdülmüttalib’in daha hijyenik ve daha temiz olsa Hollanda’nın başkenti Amsterdam’dan ABD’nin Michigan Eyaleti’ne bağlı Detroit kentine uçan Northwest Havayolları’na ait yolcu uçağını havada infilak ettirmekte başarılı olabileceği ortaya çıktı.

Abdülmüttalib kendisiyle birlikte uçaktaki 279 kişiyi havaya uçurmayı planlıyordu. ABD Ulaşım Güvenlik Dairesi’nden (TSA) John Pistole, 25 yaşındaki Ömer Abdülmuttalib’in uçağa binmeden önce içine bomba koyduğu külotunu 2 haftayı aşkın bir süre değiştirmediğini söyledi. Colorado’da yapılan bir toplantıda konuşan John Pistole, “Bombanın bir bölümü ıslanmıştı” dedi.

Eski bir FBI yetkilisi de olan Pistole, bu nedenle bombanın kısmen yandığını, ancak patlamadığını, Abdülmuttalib’in derisini yaktığını ifade etti. “Kötü hijyen ne güzelmiş” tepkisinin gösterilmesi üzerine, Pistole kahkaha attı.

MİLİTAN UÇAK İNER İNMEZ YAKALANMIŞTI

Halen 27 yaşında olan ve ABD’de ömür boyu hapis cezası çeken Ömer Abdülmuttalib, 2009 yılı Noel Bayramı’nda, Airbus 330 tipi uçak Detroit’e yaklaşırken tuvalete gitti. 20 dakika tuvalette kalan Ömer Abdülmuttalib, koltuğuna döndü.

Bir yolcu tuhaf koku almaya başladı ve Abdülmuttalib’in pantolunu ile koltuğun bir tarafının yanmaya başladığını gördü. Yolculardan Hollandalı film direktörü Jasper Schuringa Abdülmuttalib’in üzerine atladı ve uçak mürettebatı yangın söndürücüsü kullanarak alevlerin büyümesini önledi.

Bacakları yanan Abdülmuttalib ön kabine götürüldü ve külotunda yerleştirilmiş bir bombanın bulunduğu görüldü. Abdülmuttalib ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,153BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,658TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın