74.2 F
Los Angeles
22 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerGündemNükleersiz Japonya hayali çabuk bitti

Nükleersiz Japonya hayali çabuk bitti

Hokkaido adasında bulunan Tomari Nükleer Enerji Santrali’nin 5 Mayıs’ta kapatılmasıyla, Japonya’da başlayan nükleersiz günler uzun süreceğe benzemiyor.

Japonya Başbakanı Yoshihiko Noda’nın, ülkede askıya alınan iki nükleer reaktörün tekrar çalışması için yaptığı teklife, bilim insanlarından olumlu yanıt geldi.

Bir panelde bir araya gelen Japon bilim insanları, etkinlik sonunda yayımladıkları raporla, iki reaktörün çalışmaya başlaması için gerekli güvenlik önlemlerinin mevcut olduğunu bildirdi.

Başbakan Noda, geçen Cuma yaptığı açıklamada, Fukui’deki Oi nükleer tesisindeki iki reaktörün yeniden işlemeye başlaması için yeşil ışık yakmıştı.

Mayıs ayında sonuncusunun kapatılmasıyla, Japonya’da 42 seneden sonra çalışır durumda hiçbir nükleer reaktör kalmamıştı.

Fukuşima’da yaşanan nükleer felaket sonrasında, Japon halkının yüzde 70’i nükleer enerjiye karşı tavır sergiliyor.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,103BeğenenlerBeğen
16,011TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın