61.8 F
Los Angeles
10 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerGündemRüzgâr panelleri iklimi değiştiriyor mu

Rüzgâr panelleri iklimi değiştiriyor mu

Ekolojik dengenin tekrar sağlanması için geliştirilen enerji üretme yöntemlerinden biri olan rüzgâr panellerinin, iklimde değişikliğe yol açabileceği öne sürüldü.

Texas’ın doğusundaki rüzgâr çiftlikleri ve çevresinde incelemelerde bulunan Amerikalı bilim insanları, bölgede gece saatlerindeki ortalama sıcaklığın, yaklaşık 0.72 derece yükseldiğini ortaya çıkardı. Araştırmayı gerçekleştiren New York’taki Albany Üniversitesi öğretim üyeleri, bu sonuca, 2003 ile 2011 yılları arasında, rüzgâr çiftliklerinin bulunduğu yerlerdeki sıcaklıklarla, panellere daha uzak yerlerin sıcaklıklarını karşılaştırarak ulaştı. Bu periyotta bölgedeki rüzgâr paneli sayısı 111’den 2 bin 358’e çıkmıştı.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,524BeğenenlerBeğen
16,115TakipçilerTakip Et
3,522TakipçilerTakip Et
7,676TakipçilerTakip Et
32,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın