62.3 F
Los Angeles
1 Ekim 2023
AnasayfaRöportajRöportajı okuyanlar şok geçirecekler

Röportajı okuyanlar şok geçirecekler

Melisa Yavas Roportaji Okuyan Sok Gecirecek

Röportajı okuyanlar şok geçirecekler. Melisa Yavaş,  “Röportajı okuyanlar şok geçirecekler” dedi.

Röportajı okuyanlar şok geçirecekler

Psikoterapi eğitimi için İngiltere’ye giden Melisa Yavaş, bir anda Londra’daki gece kulüplerinin aranan dansözü oldu. Ne iş yaptığını Türkiye’deki birçok akrabasının bilmediğini söyleyen Yavaş “Röportajı okuyanlar şok geçirecekler” dedi.

LONDRA’daki Türk, Arap, İranlı, Hint ve Yunan gece kulüplerinde bir Türk dansöz fırtınası esiyor. 12 yıl önce psikoterapi eğitimi almak için İngiltere’ye giden İzmirli Melisa Yavaş, altı yıl önce maddi nedenle başladığı profesyonel göbek dansında, ada dışına taşan bir üne sahip oldu.

Bir gecede 7 sahne

İrlanda ve bazı Avrupa ülkelerinden teklif aldığını söyleyen Yavaş, buna karşın Türkiye’deki pek çok akrabasının göbek dansı yaptığını bilmediğini “Röportajı okuyanlar şok geçirecekler ama önemli değil çünkü sevdiğim bir mesleği yapıyorum” sözleriyle itiraf etti.

Dansa ilgisi ortaokuldayken başladığını, ailesinden gizleyerek folklor dersleri aldığını anlatan Melisa Yavaş, dans hobisini Londra’da dans dersleri alarak profesyonelliğe dönüştürdüğünü anlattı.

Küçük kulüplerde dans ederken bir özel eğitim merkezinde otistik ve Down sendromlu çocuklara, Alzheimer hastalarına ve ağır zihinsel travma geçirmiş özel bakıma muhtaç insanlara dans eğitimi veren Yavaş, maddi sıkıntıya girince tamamen profesyonel dansa döndü.

Yavaş bugün dördü Türk gece kulübü olmak üzere 7 ayrı mekanda bazen aynı gün peş peşe sahneye çıkıyor.

roportaji-okuyanlar-sok-gecirecekler

Ders verecek

Ocak ayından sonra Westminster Üniversitesi’nde dans dersleri vermeye başlayacak Melisa, maddi nedenlerle başlasa da dansı çok sevdiğini söyledi.

Yavaş, “Ben dans etmeyi sevdiğim için dans ediyorum. Türkiye’de oryantal dans çok aşağılanır. Evet seksi bir dans ama bu dansın sanatsal yanı da var ve duyguları en iyi ifade etmenin yollarından birisi olduğunu düşünüyorum” dedi.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,181BeğenenlerBeğen
16,003TakipçilerTakip Et
3,554TakipçilerTakip Et
7,660TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın