56.8 F
Los Angeles
4 Aralık 2023
AnasayfaHaberlerGündemRTÜK, Beyaz TV’ye üst sınırdan idari para cezası verdi

RTÜK, Beyaz TV’ye üst sınırdan idari para cezası verdi

RTÜK’ten, Derin Futbol isimli program dolayısıyla Beyaz TV’ye verilen ceza hakkında açıklama yaptı.

Açıklamaya göre programda süper ligle ilgili “mesnetsiz iddialar”, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile hakemlere yönelik sarf edilen “futbol katili” ve “tetikçi hakemler” ifadeleri incelendi.

Üst Kurul, “hayal mahsulü” olarak bulduğu iddiaları ve eleştiri sınırlarını aşan sözleri, yayıncılık ilkelerinin ihlali olarak değerlendirdi.

Beyaz TV’ye “Yayın hizmetleri,… kişi ya da kuruluşları eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü, aşağılayıcı veya iftira niteliğinde ifadeler içeremez” hükmünün ihlal edildiği gerekçesiyle üst sınırdan idari para cezası yaptırımı uygulandı.

Kanunda söz konusu ihlalin tespit edildiği aydan bir önceki aydaki brüt ticari iletişim gelirinin yüzde birinden üçüne kadar idari para cezası uygulanacağı belirtiliyor. (AA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,107BeğenenlerBeğen
16,080TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın