66.4 F
Los Angeles
29 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaŞarkıcı Metin Şentürk, TADF Başkanı Çınar ile görüştü

Şarkıcı Metin Şentürk, TADF Başkanı Çınar ile görüştü

Şarkıcı Metin Şentürk, TADF Başkanı Çınar ile görüştü

Birleşmiş Milletlerde bu hafta düzenlenecek konferanslar için New York’ta bulunan şarkıcı Metin Şentürk ve ekibi, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu’nu ziyaret etti.

Dünya Engelliler Vakfı Başkanı Metin Şentürk, 3 Aralık’ta New York’ta “Körlerin Maestrosu” adlı büyük bir konser vereceklerini belirterek, 60 engelli sanatçının konserde performans sergileyeceğini belirtti.

Engelli olmanın zorlukları aşmak için sorun olmadığını belirten Şentürk, tüm dünyaya engellilerin neler yapabileceğini göstermesi açısından da konserin evrensel bir çalışma olduğunu belirtti. Konserin ilk New Yorkta başlayacağını ve daha sonra 26 ülkeyi dolaşacaklarını belirten Şentürk, senfoni orkestrasında çalınacak müzikler arasında “God Father”, “Schindler List” gibi bestelerin yer alacağını belirtti.

Dünya Engelliler Vakfı Başkanı Şentürk, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu’nun Amerika’daki önemini çok iyi bildiğini belirterek, önceki yıllarda Türk Günü Yürüyüş ve Festivali’ne katilarak, konser verdiğini ve çok memnun kaldığını belirtti. Amerika’da yapacakları faaliyetlere destek isteyen Şentürk, “sizlerle daha güçlü olacağız” mesajını verdi.

TADF Başkanı Çınar da Metin Şentürk ve ekibinin kendilerini ziyaret etmesinden dolayı mutluluk duyduklarını belirterek, TADF’nin her konuda kendilerine tam desteklerinin olacağı mesajını verdi. Bilhassa Amerikan medyasına 3 Aralık’ta yapacakları konser konusunda ellerinden gelen tanıtım ve duyuruları ileteceklerini belirten Çınar, “sizlerin başarısı, ülkemizin başarısı olacaktır” dedi.

13 Eylül’de Birleşmiş Milletler’de konuşma yapacak olan Şarkıcı Metin Şentürk, BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ertuğrul Apakan ve New York Başkonsolosu Levent Bilgen’in kendilerine verdigi desteklerinden dolayı da teşekkür etti.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,146BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın