64 F
Los Angeles
21 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerGündemSarkozy Cezayire Fransız Kalma

Sarkozy Cezayire Fransız Kalma

Başbakan Erdoğan, Ermeni soykırımıyla ilgili yasa tasarısının onayına tepki olarak Fransa’ya yaptırım kararı aldı.

Fransız Donanması Türkiye’ye Gelemeyecek

Ermeni iddialarını tartışmayı bile suç sayan düzenlemenin kabul edilmesini  ”çok büyük bir talihsizlik olarak” değerlendiren Başbakan, devamla “Fransa’da ifade özgürlüğü var mı? Ve cevabını da ben veriyorum Yok” dedi.

Erdoğan, ilk aşamada, Türkiye’nin Paris Büyükelçisinin istişare için Ankara’ya çağrıldığını ve Fransa ile her türlü siyasi istişarenin durdurulduğunu bildirdi

Başbakan, ikili askeri ilişkiler, ortak tatbikatlar ve donanma gemilerinin izin başvurularının bugünden itibaren iptal edildiğini, her uçuş için ayrı izin uygulaması başlatıldığını söyledi ve gelecek yıl yapılması planlanan bakanlar düzeyindeki Türkiye-Fransa ekonomik ve ticari ortak komite toplantısına Ankara’nın katılmayacağını duyurdu.

Başbakan bu önlemlerin ilk adım olduğuna dikkati çekti ve Fransa’daki durumuna göre yeni yaptırımlar uygulanacağını belirtti.

Başbakan, Türkiye’nin Fransa ile ne kadar ortak askeri tatbikat yaptığına, Fransız savaş gemilerinin Türk limanlarına yılda kaç kez uğradığına ve Fransız uçaklarının izin başvurusu sayısına açıklık getirmedi. (VOA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,102BeğenenlerBeğen
16,012TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,658TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın