64.3 F
Los Angeles
28 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerGündemSeccade tartışması: Kılıçdaroğlu ‘üzgünüm’ dedi

Seccade tartışması: Kılıçdaroğlu ‘üzgünüm’ dedi

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’, bir iftar buluşmasında, ‘Milli Görüşün’ kurucularından eski Adalet Bakanı İsmail Müftüoğlu ile bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu’na iftarda, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile CHP İstanbul Milletvekilleri İlhan Kesici ve Akif Hamzaçebi eşlik etti.

İftar sonrası vatandaşlarla çekilen fotoğraflarda Kılıçdaroğlu’nun bir seccade üzerinde çektirdiği fotoğraf sosyal medyada tepki çekti….

Kılıçdaroğlu konuyla ilgili olarak, “Üzgünüm, seccadeyi göremediğim için çok üzgünüm. Dünyada kimseyi incitmek istemem, hele milletimi asla. Buradan istismarcılık yapanları ve kullandıkları propaganda aparatlarını da milletimizin vicdanına bırakıyorum” açıklamasında bulundu.

Müftüoğlu ise şöyle konuştu:

*Halil İbrahim Sofrası’na ilahiyatçılar, akademisyenler, eski yeni bürokratlar, milletvekilleri ve dostlarımız katıldı.

*Kılıçdaroğlu iftar sonrasında adalet üzerine dikkat çeken bir konuşma yaptı. Yemeğin ardından, kalabalık bir ortamda, lokanta yöneticisinin odasında, hatıra fotoğrafları çekildi.

*Kalabalığın meydana getirdiği dikkatsizlik, söz konusu fotoğraflara da yansıdı. Kılıçdaroğlu’na yapılan haksız tenkitler sağduyudan uzaktır, haksızlıktır.

*Siyasetin bu kadar acımasız, anlayışsız, birbirini suçlayıcı bir dille yapılması, artık hepimizi ziyadesiyle yormuştur. Bu gerçeği kamuoyu ile paylaşmak da benim görevimdir” açıklamasında bulundu.

İftara katılan isimlerden CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi ise SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada, şöyle konuştu:

*İftar yemeğinin ev sahibi Müftüoğlu’dur. Milli Görüş geleneğinden gelen saygın bir siyaset adamıdır.

*Kılıçdaroğlu yemekte, Ramazan ayının anlam ve güzelliği, adalet ve inançlara saygıya vurgu yapan bir konuşma yaptı.

*Kılıçdaroğlu ayrım yapmayan, herkesi kucaklayan, kutuplaşmayı sona erdiren bir siyaset izliyor. Fotoğraftaki görüntü tamamen bir kazadır, aksiliktir.

*Böyle bir aksilik üzerinden İslamı ve inançlara saygıyı içselleştirmiş, onu hayatının her alanında yaşayan, Kuran-ı Kerim’i duvara asan bir ailede yetişmiş olan Kılıçdaroğlu’nu eleştirmek haksızlıktır.

*Milli Görüş gömleğini çıkararak davalarına ihanet edenler bu birliktelik görüntüsünden rahatsız oluyor.

*Onlar Kılıçdaroğlu’nun yükselişini, milli görüş ile olan birlikteliğini çekemedikleri için maksatlı bir şekilde bu eleştirileri yapmaktadırlar. Bu eleştiriler, benim 40 yıldır tanıdığım Kılıçdaroğlu’nun üzerinde yapışıp kalmaz, tutmaz.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,137BeğenenlerBeğen
16,007TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın