64.1 F
Los Angeles
5 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaSoros'tan Obama'ya büyük destek

Soros’tan Obama’ya büyük destek

ABD’li liberal milyarder George Soros, Başkan Barack Obama’nın seçim kampanyasını destekleyen komiteye 1 milyon dolar bağışta bulundu.

Macar ve Yahudi asıllı ABD’li finans spekülatörü ve liberal girişimci Soros, ABD’de seçimler sırasında kampanyaları yürüten siyasi eylem komitelerinin (PAC)bağımsız bir uzantısı olan Priorities USA Action’a 1 milyon dolar bağışladı.

Geçen ay Obama’nın kampanyası için 10 milyon dolar bağış toplamayı başaran Priorities USA Action, böylece elini daha da güçlendirmiş oldu.

Yeni yapılan 1 milyonbağışın yanı sıra Obama’nın iki farklı seçim komitesine de ayrı ayrı 500 bindolar hibe eden Soros, bu yılın başlarında, Demokratlar’ı destekleyen siyasi eylem komitesi American Bridge 21st Century’ye 1 milyon dolar bağış yapmıştı.

Soros, daha önceki başkanlık seçimlerinde de milyonlarca dolar harcamıştı.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,541BeğenenlerBeğen
16,121TakipçilerTakip Et
3,523TakipçilerTakip Et
7,678TakipçilerTakip Et
32,400AboneAbone Ol

Kaçırmayın