75 F
Los Angeles
25 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerGündemStrauss-Kahn 1 milyon dolarlık iftira davası açtı

Strauss-Kahn 1 milyon dolarlık iftira davası açtı

ABD’de otel görevlisi Nafissatou Diallo’ya tecavüz girişiminde bulunmakla suçlanan ve delil yetersizliğinden hakkındaki dava düşen eski IMF Başkanı Strauss-Kahn, Diallo’ya, yalan beyanda bulunma, iftira ve süreci kötüye kullanma suçlamalarıyla bir milyon dolarlık tazminat davası açtı.

Bronx mahkemesine dün yapılan ve AFP’nin bugün eriştiği başvuruda, Strauss-Kahn, Diallo’yu, “bilerek ve isteyerek güvenlik güçlerine yalan beyanda bulunmak ve bunun sonucunda, mesleki fırsatların kaybına neden olarak, kendisinin dünya çapındaki itibarına zarar vermekle” suçladı.

İlk etapta New York Post’un internet sitesinde görülen mahkeme belgelerinde, Strauss Kahn, bu olay olduğu dönemde kendisinin, bazıları tarafından Fransa’nın gelecekteki cumhurbaşkanı olarak görüldüğünü hatırlattı.

Kahn dava dilekçesinde, Diallo ile cinsel ilişkisinin “şiddet ve zorlama olmaksızın, karşılıklı rıza ile” olduğunu ifade etti.

Kahn, daha önce bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, Nafissatou Diallo ile New York’ta “uygunsuz bir ilişki yaşadığını” kabul etmişti. “Bu, ahlaki bir hata ve bundan gurur duymuyorum” diyen Strauss-Kahn, tutuklandığı sırada “çok korktuğunu ve utandığını” söylemişti.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,105BeğenenlerBeğen
16,008TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın