57.6 F
Los Angeles
1 Aralık 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaŞükran Günü New York’ta festival havasında kutlandı

Şükran Günü New York’ta festival havasında kutlandı

new york sukran gunu

ABD’de ulusal bir bayram olan Şükran Günü, (Thanksgiving Day ) bir çok eyalette olduğu gibi New York’ta da kalabalık eşliğinde kutlandı. Sabahın erken saatlerinde ‘Macy’s Şükran Günü Geçidi’ ile başlayan gösterilere Amerikalılar büyük ilgi gösterdi.

Etkinlik kapsamında önce 77’inci sokakta bulunan Mayc’s Herald Meydanın’da helyum gazı ile şişirilerek hepsi bir arada tutulan balonlar daha sonra saat 9’dan itibaren 34’üncü caddede bulunan Macy’s mağazasına doğru uçuruldu. Bu yıl 87’ncısı düzenlenen Macy’s yürüyüşünde Örümcek Adam, Mickey Mouse, Kun Fu Panda, Noel Baba gibi çizgi film kahramanları 3,5 saat boyunca New York sokaklarında boy gösterdi.

Havanın soğuk olmasına rağmen çok sayıda vatandaş geçit töreni sokakta izledi. Tören boyunca New York Polis Departamanı 6.caddeyi tamamen trafiğe kapattı. Törene katılan çocuklar çizgi film kahramanlarına sevgi gösterisinde bulundu. Kızılderililerin giydikleri kıyafet ise katılımcılardan büyük ilgi topladı.

1924 yılından bu yana düzenlenen geçit törenini, 3.5 milyon insan sokaklarda, 50 milyon kişinin de televizyondan takip ettiği tahmin ediliyor.

Amerika’ da kasım ayının dördüncü perşembesi kutlanan Şükran Günü 1863′te Başkan Abraham Lincoln tarafından resmi bayram ilan edilmişti. (CIHAN)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,100BeğenenlerBeğen
16,048TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın