63.7 F
Los Angeles
27 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaŞükran Günü NY sokaklarını renklendirdi (FOTO GALERİ)

Şükran Günü NY sokaklarını renklendirdi (FOTO GALERİ)

Şükran Günü NY sokaklarını renklendirdi (FOTO GALERİ)

ABD ve Canada’da ulusal bayram olarak kutlanan Şükran Günü (Thanksgiving Day) birçok eyalette olduğu gibi New York’ta da kalabalık eşliğinde kutlandı.

Sabahın erken saatlerinde Macy’s Şükran Günü geçidi ile başlayan gösterilere Amerikalılar büyük ilgi gösterdi. Etkinlik kapsamında önce 77’inci sokakta bulunan Macy’s Herald Meydanında helium gazı ile çizgi film karakterinden oluşan dev balonlar şişirilerek saat 9.00’ dan sonra 34’üncü caddeye doğru uçuruldu.

Bu yıl 86’incisi düzenlenen Macy’s yürüyüşünde Örümcek Adam, Mickey Mouse, Maymun ve Kung Fu Panda kahramanları üç saat boyunca New York sokaklarında yürüyüş yaptı.

Sabah saat 7.30’ dan beri gösteriyi seyretmek için 42. sokakta bekleyen Pelina Carlos günlerdir bu etkiliği beklediğini söyledi. Babasını ikna edip sabah saat 5.00’da New York’un Brooklyn şehrinden yola çıkan Carlos saatlerce çizgi film kahramanlarını seyretti.

7. cadde ile 34. sokakta kesişen noktada gösterileri seyreden 11 yaşındaki ikiz çocuklar Kyto ve Eline Batt ise güzel göröntüleri seyretmek için uzun süre beklemek zorunda kaldı.

New York’un yanı sıra Chicago, Philadelphia ve Detroit şehirlerinde de festival şeklinde kutlandı.

1924 yılından bu yana düzenlenen geçit törenini, 3 milyon insanın sokaklarda, 50 milyon kişininde televizyondan takip ettiği ifade ediliyor.

Amerika’ da kasım ayının dördüncü perşembe günü kutlanan Şükran Günü 1863te Başkan Abraham Lincoln tarafından resmi bayram olarak ilan edildi.

(ZamanAmerika)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,123BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın