65 F
Los Angeles
29 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerSuriyeli akını sınırdaki Türkleri rahatsız ediyor

Suriyeli akını sınırdaki Türkleri rahatsız ediyor

Suriye’de Esad rejimiyle isyancılar arasındaki çatışmaların şiddeti günden güne artarken, özellikle Suriye sınırı yakınında yaşayan Türkler muhaliflere verilen koşulsuz destekten rahatsız.

Hatay’da yaşayan Aleviler, Beşar Esad’ın devrilmesiyle Suriye’deki Alevilerin hayatlarının tehlikeye gireceğinden ve kaos ortamının radikallere yarayacağından endişe ediyor.

Avukat Yıldız Garbi Al Monitor’a yaptığı açıklamada, insanların, “Suriyeli Sünnilerin yedi Alevi öldürmenin cennette kendilerine bir yer sağlayacağına inandığı” gibi şeyler konuştuğunu belirtti.

Yerel halk ayrıca kamplardan rahatsızlık duyuyor ve hükümetin bu kampları sınırın diğer tarafındaki bir tampon bölgeye taşımasını istiyor.

Türkiye’nin tek Arapça gösteri yapan tiyatrosu Ehliddar’ın sanat direktörü Hasan Özgün, “Bu kamplar bizi endişelendiriyor. Kampların içindeki faaliyetlerden şüphe duyuyoruz ve kampların uyum ve barış ortamımızı hedef aldığını düşünüyoruz” dedi.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,151BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,658TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın