68.2 F
Los Angeles
26 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaTABA, TADF’yi Ziyaret Etti

TABA, TADF’yi Ziyaret Etti

Türk Amerikan İşadamları Derneği (TABA) , Amerika’nın en eski Çatı Kuruluşu olan, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonunu ziyaret etti. Türkiye’de Fortune 500 firmaları’da içine alan ve 1000’den fazla üyesi olan TABA resmi heyeti, TADF ile ortak çalışmak için prensipte anlaştı.

TADF Başkanı Ali Çınar’da TABA Heyetini ofislerinde ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, TADF’nin yaptığı çalışmalar hakkında bir sunum yaptı.Başkan Çınar, Yurtdışında yapılan en büyük Türk etkinliğinin TADF tarafından yapıldığını vurgulayarak,TABA üyelerinin , Federasyonun yaptığı önemli etkinliklere destek olmalarını arzuladıklarını belirtti.

Başkan Çınar, bazı Ticaret Odaları’nın milli konularda duyarsız kalmasından dolayı üzüntü duyduklarını belirterek, yapılan çalışmaların her anlamda ticaret sektörünüde içine alan bir mekanizma ile çalıştığını dile getirdi.

TABA Genel Sekreteri Erda Kamışlı’da , TADF ile yakın ilişki kurmak istediklerini belirterek, yapılan çalışmalardan dolayı TADF Ekibi kutlayarak,ufak bir plaketi Ali Çınara takdim etti.

TABA Heyeti ile beraber gelen Muğla Valisi Fatih Şahin’de Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu ile Muğla ilinin tanıtımı konusunda bazı ortak çalışmalar yapmak istediğini vurguladı.

Daha sonra, TADF, TABA Heyetine, BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Yardımcısı Hüseyin Müftüoğlu, NY Başkonsolos Yardımcısı Ayten Eler,Ticaret ve Emniyet Ataşelerinin de bulunduğu bir öğle yemeği verdi.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,116BeğenenlerBeğen
16,007TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın