66.4 F
Los Angeles
29 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaTADF, 11 Ekim 'Dünya Kız Çocukları Günü' kutlama mesajı yayınladı

TADF, 11 Ekim ‘Dünya Kız Çocukları Günü’ kutlama mesajı yayınladı

BM Genel Kurulu, geçtiğimiz yıl Aralık ayında Türkiye, Kanada ve Peru tarafından hazırlanan karar tasarısını oy birliği ile kabul ederek. 2012 yılından itibaren 11 Ekim’in bütün dünyada “ Dünya Kız Çocukları Günü“ olarak kutlanmasına karar verdi.

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu’nun 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü nedeniyle yayınladığı mesajda “TADF olarak “11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü“nü kutlar; geleceğin anneleri, sosyal dokumuzun vazgeçilmez öğeleri, aydınlık yarınlarımızın garantisi kızlarımızın, toplumda daha güçlü bireyler ve liderler olarak yer almaları için her türlü desteği vereceğimizi belirtmekten onur duyarız.” denildi.

TADF Kadından Sorumlu Başkan Yardımcısı Seher Atamtürk Erim de yayınlanan mesajla ilgili olarak “Türkiye’nin öncülüğünü yaptığı bu karar tasarısının onaylanmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Amerika’da da bu önemli gün hakkında toplumun bilinçlendirilmesi için TADF olarak yoğun çaba harcayacağız.” açıklamasını yaptı.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,146BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın