77.2 F
Los Angeles
25 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaTADF Başkanı Çınar, ATS 2012 Genç Toplum Liderleri arasına seçildi

TADF Başkanı Çınar, ATS 2012 Genç Toplum Liderleri arasına seçildi

TADF Başkanı Çınar, ATS 2012 Genç Toplum Liderleri arasına seçildi

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çınar, Ahmet Ertegün’nün kurduğu ATS- Türk Amerikan Cemiyeti’nin her yıl seçtiği Genç Toplum Liderleri Grubuna seçildi. Liderlik kabiliyeti ve Amerika’daki Türk toplumuna yaptığı çalışmalar neticesinde seçilen Çınar, ATS’in özel mentor aktiviteleri ve projelerinde yer alarak, güçlü bir network ağı içinde olacağı belirtildi.

Genç Liderler Kategorisine seçilen liderlerin , 3 yıllık bir dönem için özel ATS Komitesi tarafından seçildiği belirtildi. Amerika ve Turkiye’den toplam 2012 yılı için 35 kişinin seçildiğini belirten ATS Başkan Yardımcısı Elsie Vance, seçilen genç liderlerin Türkiye ve Amerika arasındaki ilişkiye yön verecek yetenekte olduklarını dile getirdi. YSL Komite Başkanı Aslı Ay’da iki yıldır bu tarzda bir kategoride seçim yaptıklarını belirtirken, ATS İcra Kurulu Direktörü Selen Uçak’ta seçilenlerin büyük bir iş tecrübesi ve akademik geçmişe sahip olduklarını açıkladı.

TADF Başkanı Ali Çınar dışında seçilen isimler arasında, Yale Üniversitesi Profesörlerinden Dr Murat Günel,Amerikan Dışişleri Bakanlığı Global Partner Direktörü Thomass Debass, Dünya’nın üçüncü en büyük internet güvenlik şirketi olan Comodo’nun sahibi Melih Abdulhayoglu,Herrick &Feinstein Firması Avukatlarından Barboros Karaahmet, Uluslarası ilişkiler Konseyinden Steven Cook,Doğan Holding Grubundan Begümhan Doğan Faralyalı gibi isimlerde bulunuyor.

Geçen sene seçilen Genç Liderler arasında ise Economist Dergisinden Lane Greene, Harvard Üniversitesinden Dr Gökhan Hotamisligil,NBA Başkanı Heidi Ueberroth, Ünlü TV ve Radyo programcısı Cenk Uygur gibi isimler bulunuyordu.

ATS Yönetim Kurulunda Coca Cola CEO’su Muhtar Kent’te yer alıyor.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,105BeğenenlerBeğen
16,008TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın