66.4 F
Los Angeles
29 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaTADF Başkanı Çınar, Clinton Global Girişimcilik Semineri'ne katıldı

TADF Başkanı Çınar, Clinton Global Girişimcilik Semineri’ne katıldı

TADF Başkanı Çınar, Clinton Global Girişimcilik Semineri'ne katıldı

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çınar, New York’ta düzenlenen Clinton Global Girişimcilik Programı’na katıldı. Programın üçüncü gününde Başkan Obama’nin konuşmasını canlı olarak toplantı salonunda dinleme imkanı bulan Başkan Çınar, ayrıca Bill Clinton tarafından onure edilen Sabancı Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabanci’nin programında da yer aldı.

CGI gibi önemli bir uluslarası kuruluş kurarak, Dunya’da sosyal sorunlara el atan Başkan Bill Clinton’ı  tebrik eden Başkan Obama, uluslararası düzeyde önemli sorunların başında gelen İnsan Kaçaklığı hakkında bir konuşma yaptı. Hükümet olarak, insan kaçaklığı  konusunda yeni bir aksiyon planı çıkardıklarını söyleyen Başkan Obama, Afrika’dan Endonezya’ya birçok ülkede yaşanan küçük kızların satılması ve kullanılması konusunda sert tedbirler alacaklarını söyledi. Amerika içinde Bronx’da yaşayan bir genç kızın hikayesini de anlatan Başkan Obama, sivil toplum kuruluşları olmak üzere herkesin bu yarayı kapatması için elbirliği içerisinde çalışması gerektiğini söyledi.

TADF Başkanı Ali Çınar, başta Amerika’daki önemli Think Tank kuruluşları olmak üzere birçok kuruluş ile görüşme yaparak, ortaklık konusunda çalışmalara başlayacaklarını belirtirken; Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu’nun uluslarası alanda temsil edilmeye başladığını söyledi. Ekim ayında Fransa’nın Strasburg şehrinde İnsan Hakları ve ırkçılık konusunda panele konuşmacı olarak davet edildiğini belirten TADF Başkanı Çınar, Federasyon’un global anlamda markalaşması için çalıştıklarını da sözlerine ekledi

Clinton’un 2005’te başlattığı girişim tarafından yapılan çalışmaların 180’den fazla ülkede yaklaşık 400 milyon insanın yaşamını etkileyen bu yılki programının teması ise “Etkilemek için Tasarlamak” oldu. Bu yılki toplantı, küresel olanakları kullanarak, daha etkili müdahalelerde bulunarak ve işbirliğini geliştirerek; uğrunda çabalamaya değer bir gelecek planlamayı amaçlıyor.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,146BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın