73.7 F
Los Angeles
26 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaTADF Kısa Kısa Haberler

TADF Kısa Kısa Haberler

TADF Kısa Kısa Haberler

TADF Kısa Kısa Haberler:

16 Ekim- New York

New York Başkonsolosu Levent Bilgen’in, BM Daimi Temsilcisi Ertuğrul Apakan onuruna düzenlediği veda resepsiyonuna TADF Temsilcileride katılarak, Büyükelçi Apakan’a Türk-Amerikan toplumuna yaptığı desteklerden dolayı teşekkür plaketi sunmuştur.

18 Ekim- New York

Azerbaycan Amerika Cemiyeti, Azerbaycan Cumhuriyeti’nin 21. Bağımsızlık Günü ve AŞA’nın 55. Kuruluş yıldönümü nedeni ile ile Empire State Binasında bir büyük kutlama gerçekleştimiştir. Türk Dünyası’nın Birleşmiş Milletler’de görev yapan Büyükelçileri dışında, Amerikanın ünlü TV Sunucusu Rita Cosby’de programa katılmıştır.

18 Ekim- New York

Amerikan Türk Cemiyeti’nin CNN ve Doğan Grubu adına yaptığı gala’ya Donald Trump,Arzuhan Yalçındağ, Dr. Mehmet Öz, Rahmi Koç, CNN Başkanı Phil Kent, 3M, Cisco olmak üzere birçok CEO’lar dışında, TADF Temsilcileri de programa katılmışlardır.

19 Ekim-New York

Dünya Türk iş Konseyi’nin düzenlediği “Amerika’da Lobicilik ve Yatırım” konulu konferansa Maliye Bakanı Mehmet Şimşek,Coca Cola CEOsu Muhtar Kent olmak üzere birçok önemli konuşmacı katılmıştır.TADF Başkanı Ali Çınar, TADF İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyelerinden birçok dernek temsilciside programa iştirak etmiştir.

19 Ekim- Teksas

Kuzey Teksas Türk Amerikan Derneği ( TURANT) 29 Ekim Cumhuriyet Kutlama Balosunu başarı ile yapmıştır.

20 Ekim – New York

ATKB’ye Bağlı Atatürk Okulu PS 116’da yeni eğitim ve öğretim yılına resmi olarak başlamıştır.

20 Ekim- Kaliforniya ve Teksas

Güney Kaliforniya Türk Amerikan Derneği ( ATA-SC) ve Houston Türk Amerikan Derneği (ATA-Houston) 29 Ekim Cumhuriyet Kutlama Balolarını başarı ile yapmışlardır.

20 Ekim – New Jersey

Türk Amerikan Giresun Derneği’nin 5. Geleneksel Müzik ve Kültür Şöleni
Pert Amboy,New Jersey’de yaklaşık 600 kişinin katılımı ile başarı ile yapılmıştır. Program’da ayrıca gelirin bir kısmı TADF yolu ile Mehmetçik Vakfına verileceği açıklanmıştır. TAGD Başkanı Cevdet Özdemir ve ekibine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

20 Ekim , New York

Türk Amerikan Mimar, Mühendis ve Bilimciler Derneği, Columbia Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ile ortak bir konferans gerçekleştirmiştir. Programa birçok ünlü akademisyen katılmış ve bilime katkı sağlayacak yeni projeler sunulmuştur.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,116BeğenenlerBeğen
16,007TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın