62.3 F
Los Angeles
1 Ekim 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaTADF ve TACCI'den Türk Tech Girişimine Destek Sözü

TADF ve TACCI’den Türk Tech Girişimine Destek Sözü

New York Başkonsolosluğu’na bağlı Ticaret ve Ekonomi Ateşelikleri ‘’TürkTechNetwork’’ isimli bir toplantı düzenledi.

Ticaret Ateseleri Serhan Kara ve Ahmet Canlı’nın himayesinde gerçekleşen toplantıya New York Başkonsolosu Levent Bilgen, Başkonsolos Yardımcısı Ayten Eler, TADF Başkanı Ali Çınar, TACCI Başkanı Celal Seçilmiş, THY Müdürü İhsan Baytan gibi isimlerde katıldı.

Birçok özel sektörden temsilcininde katıldığı programı Entrepreneurs Roundtable’ın kurucusu Murat Aktıhanoğlu yönetirken, Türkiye’den Teknopark temsilcileride katılanlara bilgiler verdiler. Türkiye’de teknolojiyi canlandırmak, bilişim sektöründeki partnerları desteklemek adına bir beyin fırtınası yaratmak adına toplanan grupun amacı ise Türk start-upların veriminin ve dünyada duyulmasının önemi olduğu belirtildi.

Yerel Türk Start-upları teşvik edici ve yaratıcı buluşların ortaya çıkarılması ve desteklenmesi için kaynak bulma konusuda ayrıca gündeme geldi. Seçilen startupların New Yorka Mayıs ayında geleceği bildirilirken, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonuda bu projeye destek vereceğini açıkladı.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,181BeğenenlerBeğen
16,003TakipçilerTakip Et
3,554TakipçilerTakip Et
7,660TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın