73.7 F
Los Angeles
26 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaTADF'den Kasırgadan Zarar Gören Vatandaşlara Büyük Yardım

TADF’den Kasırgadan Zarar Gören Vatandaşlara Büyük Yardım

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu, Sandy kasırgasından zarar gören vatandaşlarımızın acilen FEMA kuruluşuna başvurmaları konusunda yardımcı olacağını açıkladı.

TADF Hukuk İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ayhan Ogmen’in kasırga nedeni ile hukuki sorunlar başta olmak üzere tüm konularda vatandaşlarımızın 1-888-352-9886 numaralı TADF 24 Saat Acil Vatandaş Hattı“ni aramaları durumunda kendilerine gerekli yardımın yapılacağını belirtti.

Başkan Yardımcısı Ogmen, ABD Başkanı Barack Obama’nın Sandy kasırgasından zarar gören vatandaşlara tazminat ve maddi destek verileceğini hatirlatarak, ev sahiplerinin ve  işverenlerin yaşadığı maddi zararın telafisi için hükümetin sağlayacağı imkanlardan faydanılması gerektiğini, bu konuda her türlü destek ve yardıma hazır olduklarını belirtti.

Ayrıca, FEMA ile iletişimde olduklarını belirten Ogmen,vatandaşlarımızın zor koşullarda altında başvuru sıkıntısı çekmeleri gözönüne alarak, FEMAya başvuru konusunda aracılık  yapabileceklerini dile getirdi.

TADF Genel Sekreteri Turan Ayaz’da kasırga nedeni ile mağdur olan vatandaşlarımızın oldukları bölgelere gitmeye başladıklarını ve TADF’nin  24 saat yardıma hazır oldukları mesajının verildiğini  söyledi.

TADF Hukuk İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ayhan Ogmen, FEMA aracılığı ile New York ve New Jersey’de Sandy kasırgasının hasar verdiği felaket bölgelerinde yaşayan ailelerin yardım alabilecekleri mevcut programları şöyle sıraladı:

-Evleri yaşanamayacak durumda olan ailelerin barınacağı geçici evler için kira ödemesi (Ev sahipleri için derhal 3 ay, kiracılar için en az 1 aylık para yardımı. Kira yardımı ödemeleri, talep üzerine başvuru koşullarına uygun kişiler için uzatılabilecek).

-Sigorta tarafından ödeme kapsamı altına alınmayan kayıp ya da hasarlı ev eşyaları ve onarımlar için FEMA tarafından yapılacak maddi bağış.

-Kayıp özel eşyaların yenilenmesi için para bağışı.

-Hastane, dış bakımı ve cenaze işleri, ulaşım giderlerinin karşılanması.

-Kasırga felaketi yüzünden işini kaybeden ve serbest çalışan kişiler başta olmak üzere bulunduğu eyaletin işsizlik şartlarına uymayan kişilere 26 haftaya kadar işsizlik maaşı ödemesi.

-Sigorta tarafından zararları tamamen karşılanmayan kişilerin yaşadıkları evler için 200 bin dolar, diğer şahsi mülkleri için 40 bin dolara kadar düşük faizli kredi verilmesi. Bu krediler işyeri sahipleri için iki milyon dolara kadar çıkabilecek.

-Kasırga nedeniyle iş yapamaz durumu gelen, nakit sıkıntısı çeken küçük işyerlerine, kooperatiflere, sosyal yardım kuruluşlarına yaşanan felaketin bölge ekonomisine kalıcı bir zarar vermemesi nedeniyle iki milyon dolara kadar düşük faizli kredi.

-Tarlaları ve hayvanları zarar gören çiftçiler için yaşadıkları evin hasarı dışında 500 bin dolara kadar kredi.

-Hasar gören ev ve işyerlerindeki molozların kaldırılması giderini yüzde 75’ten az olmamak kaydıyla FEMA üstlenecek.

FEMA İrtibat Bilgileri :

Tel: +1-800-621-3362  

       

Web Sayfasi ve linkler:  www.disasterassistance.gov

https://www.fema.gov/news-release/federal-aid-programs-state-new-york-disaster-recovery-2

https://www.fema.gov/news-release/federal-aid-programs-state-new-jersey-disaster-recovery-2

Vatandaşlarımızın Ulaşabileceği İrtibat Bilgilerini tekrar paylaşıyoruz :

T.C New York Başkonsolosluk Kriz Masası Tel: +1-201-515-4417   

Dışişleri Bakanlığı Çağrı Merkezi Tel : +1-888-566-7656

THY Çağrı Merkezi Tel: +1-800-874-8875   

  

TADF 24 Saat Acil Vatandaş Hattı : +1-888-352-9886     &  Email: info@tadf.org

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,116BeğenenlerBeğen
16,007TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın