65.1 F
Los Angeles
29 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaTADF'den PKK'nın Kınanması İçin Girişim

TADF’den PKK’nın Kınanması İçin Girişim


Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu, Türkiye’nin önemli gündem maddesi olan terör konusunda bazı somut adımlar için harekete geçti.

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çınar ve Türk Hars Birliği Başkan Danışmanı İbrahim Kurtuluş, New York Eyalet Senatörlerinden Liz Krueger ile yaklaşık 1.5 saat süren bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantının ana maddesini PKK terörü oluştururken, TADF Heyeti, PKK’nın terör örgütü olarak kınanması ve Türkiye’ye gerekli desteğin sağlanması için tasarı teklifinde bulundu.

10 yılı aşkın süredir New York Eyalet Senatosu’nda olan Krueger ise Türkiye’ye teröre karşı her türlü desteğin verilmesi gerektiğini belirtirken, tasarı hazırlıkları için çalışmalara başlayacağını ve Amerikan Kongresi’ndeki Türk Dostluk Grubu eş başkanları ile görüşeceğini söyledi. Kruger, “Dünya barışına katkıda bulunan Türkiye’yi her konuda desteklememiz gerekir” diyerek, Türk-Amerikan toplumuna her zaman yardıma hazır olduğunu belirtti.

TADF Heyeti, Senatör Krueger’e Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan PKK Terörü ile ilgili dergiyi sunarken, asker ve sivil demeden ülkemizi parçalamaya çalışan iç ve dış düşmanlara karşı Türk-Amerikan toplumunun her zaman dimdik mücadele edeceği mesajını verdi.

TADF Başkanı Çınar, Amerika’nın en önemli eyaletlerinden biri olan ve teröre birçok kurban veren New York’un bu tasarıyı çıkarmasının Türk düşmanlarına güzel bir mesaj olacağını ve bunun Amerika ve Türkiye arasında güven tazeleyici bir girişim olacağının altını çizdi.

Türk Hars Birliği Başkan Danışmanı İbrahim Kurtuluş, Amerika’ya ilk gelen Türkler’in günümüze uzanan hikayesini ve  şu anda grassroot alanında yapılan çalışmaları detaylı bir şekilde anlattı. Senatör Krueger de New York eyaletinde daha çok Türk yatırımcısı görmek istediklerini ifade ederek, bilhassa çiftcilik ve hayvancılık konusunda teşviklerimiz var dedi.

İlk fırsatta Türkiye’ye gitmeyi arzu ettiğini söyleyen Senatör, Manhattan’daki Türk restoranlarının favorisi olduğunu da sözlerine ekledi.

TADF Başkanı Çınar, Eylül ayında, PKK aleyhinde yapilan bazı çalişmaları da kamuoyu ile de paylaşacaklarını belirtti.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,146BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın