66.4 F
Los Angeles
29 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaTADF'den Terör Konusunda Önemli Açıklamalar ve Kararlar

TADF’den Terör Konusunda Önemli Açıklamalar ve Kararlar

TADF'den Terör Konusunda Önemli Açıklamalar ve Kararlar

TADF’den Terör Konusunda Önemli Açıklamalar ve Kararlar

Değerli Dernek Başkanlarımız ve Temsilcileri,

Hepimizin bildiği üzere, anavatandan gelen şehit haberleri yüreğimizi yakmaya devam ediyor. içte ve dıştaki vatan hainlerine karşı mücadele hepimizin görevidir.

Bu sorumluluğun bilinci içerisinde; Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu olarak PKK aleyhindeki çalışmalarına hız vermiş bulunuyoruz. Ilişikte göreceğiniz dosya işte bu çalışmalarımızın bir paylaşımı niteliğindedir.

Ayrıca Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu İcra Kurulu Olarak:

a) Bir süreliğine müzikli  ve şenlik havasında düzenlenen hiçbir programa katilinilmamasina karar verilmiştir. Bu noktada, üye olan derneklerimizin bizler gibi hassasiyet göstermesi rica olunur.

b) TADF’nin organize edeceği tüm programlarda şehitlerimiz anılarak programlara başlanacaktır.Yarın düzenleyeceğimiz  ” Amerikali Yazar Judy Ayyıldız Bizlerle” programının başında da bu kural geçerli olacaktır. ( Bir Amerikalı Yazarın Türk Kayınvalidesi Gözü ile İstiklal Savaşı Hikayesi’nı anlatan kitap sunumudur.)

c) Şehit olan kahramanlarımızın ailelerine destek amacı ile TADF, Mehmetçik Vakfı’miza yardım kapsamında yoğun bir kampanyaya başlatmıştır.  ( Örnek Çalışma :  https://tadf.org/index.php/2011-08-19-13-59-20/item/203-mehmetcik-vakfi-yararina-yemek-dersleri )

d) New York şehrinde, “Teröre Lanet ve Şehitlerimizi Anma Mitingi” hazırlıkları devam etmekle birlikte, mitingin başarılı olması ve farklı bir formatta yapılması için çalışmalar yürütülmektedir. Detaylı bilgiler kamuoyu ile yakında paylaşılacaktır.

e) Amerikan kamuoyunun ve resmi temsilcilerinin PKK konusunda bilgilenmeleri ve Türkiye’ye daha samimi yardım etmeleri için, hem yüzyüze görüşmeler gerçekleştirilecek hem de bilgilendirici materyaller paylaşılacaktır. Bu konuda çabalarımız ve görüşmelerimiz devam etmektedir.  ( NY Eyalet Senatosundaki  Cabalarimiz  : https://tadf.org/index.php/2011-08-19-13-59-20/item/179-tadf-pkk-aleyhine-new-york-eyalet-senatosu-nezninde-girisim-baslatti )

Hain terör örgütü tarafından alçakça yapılan saldırılarda şehit düşen askerlerimize Allahtan rahmet, ailelerine ve tüm milletimize başsağlığı diliyor, yaralı kahramanlarimiza acil şifalar diliyorum.

Siz Değerli Dernek Başkanlarımız ve Temsilcilerinin, tüm öneri, görüş ve yorumlarını info@tadf.org adresine belirtmeleri önemle rica olunur.

SUNUM DOSYASI

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,146BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın