63.1 F
Los Angeles
29 Kasım 2023
AnasayfaHaberlerGündemTecavüz kurbanları için bantlı eylem

Tecavüz kurbanları için bantlı eylem

Libya’nın başkenti Trablus’ta, kadınlar, iç savaş sırasında tecavüze uğrayan kadınlara daha fazla yardım edilmesi için yürüyüş yaptı.

Başbakan Abdürrahim El Kib’in bürosu önünde yaklaşık 60 kadın sloganlar attı ve “yaralı askerlere yardım etmeye odaklanan hükümetin, öldürülen devrik lider Muammer Kaddafi birlikleri tarafından savaş sırasında tecavüze uğrayan kadınlara yardım etmediğini” ileri sürdü.

Protesto yürüyüşü yapan kadınlar, soruna, toplumun dikkatini çekmek istediklerini ve hükümetin kurbanlar için mali, yasal ve danışma desteği sağlaması gerektiğini kaydetti.

Kaddafi rejimini yıkan ve 8 ay süren iç savaş sırasında kaç kadının tecavüze uğradığına ilişkin resmi bir kayıt bulunmuyor ancak Uluslararası Suç Mahkemesi savcısı yüzlerce vaka olduğuna ilişkin kanıt olduğunu belirtiyor.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,095BeğenenlerBeğen
16,037TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın