61.5 F
Los Angeles
3 Ekim 2023
AnasayfaHaberlerGündemTİP’li Ozan Bingöl: Milletvekili adayı oldum, eşimi görevden aldılar

TİP’li Ozan Bingöl: Milletvekili adayı oldum, eşimi görevden aldılar

Vergi uzmanı Ozan Bingöl, 14 Mayıs seçimlerinde Türkiye İşçi Partisi Ankara 3. Bölge 1. sıradan milletvekili adayı oldu. Bugün FOX TV’de canlı yayına katılan Bingöl, seçim bölgesindeki rakibinin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“ALTINA MAKAM ARABALARI VAR”

– Bu seçimde adil bir yarıştan, rekabet eşitliğinden bahsedebilir miyiz? Bir tarafta Cumhurbaşkanı Yardımcısı var… Altında makam arabaları, kamu kaynakları, hazine yardımları, hesapsız makam harcamaları. Bir tarafta da canla başla yürüttüğümüz bir mücadele var.

– Ama biz bir tek şeye inandık; halkın vicdanına, halkın iradesine ve halkın oyuna… Ayrıca mücadele sadece sahada göründüğü gibi de değil bu arada. Benim Türkiye İşçi Partisi’nden milletvekili adaylığım açıklandığı gün başka bir olay da yaşadık biz.

“BAKANLIĞI TARİKATLARA TESLİM EDENLER…”

– Eşim birkaç yıldır Milli Eğitim Bakanlığı’nda görevlendirme ile çalışıyordu. Adaylığım açıklandıktan sonra, üzerinden daha 24 saat geçmeden bakanlıktaki görevlendirmesi sonlandırıldı.

– Milli Eğitim Bakanlığı’nı tarikatlara, cemaatlere teslim edenler, 6 yaşındaki bir kız çocuğunun evlendirilmesine göz yumanlar benim adaylığım açıklandıktan sonra daha 24 saat geçmeden eşimin bakanlıktaki görevlendirmesini sonlandırdılar.

“BEN KORKUYU MADIMAK’TA BIRAKTIM”

Ozan Bingöl, eşinin sürüyüp sürülmediği yönündeki soruya ise şu yanıtı verdi:

“Tekrar okuluna gönderildi. Burada biz adil rekabetten bahsedebilir miyiz? Orada bu işi yapanlar, sorumlu olanlar şunu bilsinler. Biz korkmayacağız, sinmeyeceğiz, çalışmaya devam edeceğiz. Şunu da unutmasınlar: Ben korkuyu 12 yaşında Madımak’ta bıraktım zaten.” (ANKA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,192BeğenenlerBeğen
15,999TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,660TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın