65.1 F
Los Angeles
29 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaTrabzonsporUSA Derneği’nden Amerika’da bir İlk !

TrabzonsporUSA Derneği’nden Amerika’da bir İlk !

TrabzonsporUSA Derneği’nin bu sene birincisini düzenlediği “Geleneksel Hamsili Pilav Günü”, Amerika’nın New Jersey eyaletinde, Hudson Nehri kıyısında gerçekleştirildi.

New York Başkonsolosu Levent Bilgen ve eşi Ayşe Bilgen, New York Başkonsolos Yardımcısı Ayten Eler ve eşi Müsteşar Levent Eler, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çınar ve Boston’da ikamet eden ünlü Türk işadamı Rıfat Çebi ve çok sayıda davetli’nin katıldığı renkli organizasyonda misafirlere Karadeniz Bölgesinin simge lezzetleri olan hamsili pilav, mısır ekmeği, lahana sarma, fırın sütlaç ikram edildi.

TrabzonsporUSA Başkanı Umut K. Uyar yaptığı açılış konuşmasında “TrabzonsporUSA Derneği olarak bugün burada iki amacımız var. Birincisi Trabzonlu olsun olmasın, Trabzonsporlu olsun olmasın, Türk toplumunun farklı kesimlerinden gelen siz değerli misafirlerimizi dostluk ortamında aynı organizasyon altında toplayabilmektir. Bu bağlamda aramızda çok farklı derneklerden misafirlerimiz bugün bizlerle bulunmaktadırlar. Bu da bizlere ayrıca mutluluk vermektedir. Bir diğeriyse yöremizin lezzetlerini anavatanımızdan binlerce kilometre ötede bir nebze olsa da misafirlerimize tattırabilmek ve Karadeniz kültürünün burada yaşatılmasına katkıda bulunabilmektir” dedi.

New York Başkonsolosu Levent Bilgin ise yaptığı konuşmasında: “Ülkemizden acı haberler aldık, şehitlerimize başsağlığı diliyorum; birlik ve beraberliğimize tutunarak bu acıların üstesinden geleceğimize inanıyorum. TrabzonsporUSA Derneği’ne böyle bir organizasyonu gerçekleştirdikleri için teşekkür ediyorum. İsim gereği çok yoğun olduğumdan her organizasyonunuza katılamıyorum; ancak bugün ailemle birlikte burada olmaktan çok mutluyum. Türk toplumu olarak burada büyük bir aileyiz. Vatanımızdan uzakta değerlerimize sahip çıkıyor ve bir nevi hasret gideriyoruz. Bu vesileyle de TrabzonsporUSA Derneği’nin çabalarından ötürü sizlerle gurur duydum” dedi.

Canlı müzik ve kemençe eşliğinde sürdürülen organizasyonda, bir kişiye çekilişle “IPAD 4” hediye edildi.

Günün sonunda New York Başkonsolusu Levent Bilgen’e, üzerinde adının yer aldığı “61” numaralı Trabzonspor forması” hediye edildi.

AlaturkaOnline.com / New York 

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,146BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın