65 F
Los Angeles
29 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerSporTrabzon'un Akyazı'sı ve Seyirci Transferi

Trabzon’un Akyazı’sı ve Seyirci Transferi

Trabzon'un Akyazı'sı ve Seyirci Transferi
Trabzon’un Akyazı’sı ve Seyirci Transferi. Kamil Anahar yazdı.

Trabzon’un Akyazı’sı ve Seyirci Transferi

Trabzonspor, bir dünya takımı. Küçük şehrin büyük takımı. Trabzonspor’un dünyanın dört bir yanında taraftarları mevcut.  Alaska’dan, Kanada’ya, İspanya’dan, Gine’ye kadar.

Son  10 yılda   gösterdiği gelişim ve değişimle Kafkaslara açılan kapının çok daha önemli bir metropolu durumuna gelen Trabzon’un vizyonunu  daha da genişletecek projeler arasında yer alan Akyazı Spor Kompleksi, medeniyetlerin kurulduğu bu şehre büyük bir hareketlilik getirecektir.

Albayraklar Ailesi’nin büyük uğraş ve emekleriyle dolgu işlemlerinin yeniden başlatıldığı Akyazı Spor Kompleksi için bir zamanlar ‘ Hayal’ diyenler bugün söylediklerinin altında eziliyorlar.

Güneye, Kuzeye, Doğuya doğru gelişen ve büyüyen bir Trabzon’un Batı yakasına derin bir soluk aldıracak bu projedeki statyumun  seyirci kapasitesi için değişik görüşler hakim. Bir kere Avrupa ve Dünya şampiyonasına ait bir karşılaşmanın oynanması için seyirci kapasitesi en az 40 bin olmalı.

Ama ben bu sayının 50 bine çıkarılmasını şu önerimle ortaya koyuyorum.

Trabzon’un büyük markası Trabzonspor, Şampiyonlar Ligi’nde.  Bölgede bir çok takım hem Birinci hem de ikinci ligde. Futbol artık bir turizm. Bordo-mavili kulüp futbol markasını turizmle birleştirmeli. Özellikle Şampiyonlar Ligi ve Derbi maçlarına çevre il ve ilçelere yönelik ekonomik turlarla Trabzonspor’un maçlarına seyirci çekmeli. Seyirci sayısını artırmak için değişik etkinlikler geliştirmeli.

Ne  olabilir?

Trabzonspor Yönetim Kurulu, müsabakalara Trabzon dışından gelecek  seyirciler için daha ekonomik bilet fiyatları belirlemeli. Otellerde yüzde 50 indirim yaptırmalı. Özellikle kış aylarında  doluluk oranları önemli bir biçimde düşen otellerin indirimli fiyatlara olumlu bakacaklarını umuyorum. Anlaşma sağlanacak lokantalarda Trabzonspor maç biletini ibraz eden taraftarlar indirimlerden yararlanabilecek. Günü birlik yapılacak ‘Seyirci transferi’ Trabzonspor’un seyirci sayısını artıracak hem de kulübünün gelirlerine katkı sağlayacak.

Kamil Anahar / Trabzon

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,151BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,658TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın