64.1 F
Los Angeles
5 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerTürkiyeTren kazasına ilişkin dikkat çeken detaylar

Tren kazasına ilişkin dikkat çeken detaylar

Uzunkopru Istanbul Tren Kazasi
Tren kazasına ilişkin dikkat çeken detaylar

Tekirdağ’da Uzunköprü-İstanbul seferini yapan yolcu treninin beş vagonu Sarılar Mahallesi mevkiinde, raylardan çıkıp devrildi. Sağlık Bakanlığı, “ilk belirlemelere göre 10 ölü, 73 yaralı var” açıklamasını yaptıktan kısa bir süre sonra kazaya ilişkin haberlere yayın yasağı getirildi.

Kazanın yaşandığı hat ve yerse dikkat çekici. Ulaştırma Bakanlığı, kazayla ilgili “Aşırı yağışlar nedeniyle menfez ile ray arasındaki toprağın boşalması dolayısıyla meydana geldiği tespit edildi” açıklaması yaptı.

Söz konusu hattın açılışı 1 Ocak’ta yapıldı. Hattın açılışından sonra açıklama yapan CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, söz konusu ihmallere değinmiş, Yatırım programında mevcut Kapıkule- Çerkezköy ve Çerkezköy- Halkalı tren hatlarının iyileştirilmesi var. Bu hatları rehabilite edip, hızlandırılmış trene hızlı tren mi diyeceksiniz? Hızlandırılmış tren hızlı tren mi olacak?” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Açılışının üzerinden kısa bir geçtikten sonra kazanın meydana gelmesi yaşanan ihmalleri gündeme getirdi.

CHP’li Mehmet Bekaroğlu’da söz konusu ihmallere kişisel Twitter hesabından değindi. Bekaroğlu, ”“Toprak kayması trenin raylardan çıkmasına neden oldu” deniliyor… Düz arazide toprak kayması tartışılır ama rayların altındaki malzemenin nasıl boşaldığını sanırım uzmanlar açıklayacaktır…” ifadelerini kullandı.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,541BeğenenlerBeğen
16,121TakipçilerTakip Et
3,523TakipçilerTakip Et
7,678TakipçilerTakip Et
32,400AboneAbone Ol

Kaçırmayın