62.2 F
Los Angeles
9 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaTrump’ın Avukatı FBI’ı Mahkemeye Verdi

Trump’ın Avukatı FBI’ı Mahkemeye Verdi

Trump’ın Avukatı FBI’ı Mahkemeye Verdi. Cohen’in evine ve ofisine FBI tarafından yapılan baskın sırasında her şeye el konulmuştu.

Trump’ın Avukatı FBI’ı Mahkemeye Verdi

Başkan Donald Trump’ın kişisel avukatı Michael Cohen’in avukatları Pazartesi günü mahkemeye yaptıkları şikayette Cohen’in evinden ve ofisinden delil toplamak amacıyla bir hafta önce yapılan baskınların “daha önce emsali görülmemiş şekilde” yapıldığını kaydettiler.

Avukatları, Cohen’in evine ve ofisine FBI tarafından yapılan baskın sırasında her şeye el konulduğunu söylediler.

Mahkemeye yapılan şikayette avukatlar, soruşturmayı yürüten görevlilerin bir düzineden fazla elektronik cihazı ve aralarında belgelerle soruşturmayla ilgisi olmayan bilgilerin de yer aldığı başka birçok malzemeyi aldıklarını bildirdi.

Başvuruda Trump ve Cohen’in avukatlarının savcılara teslim edilmeden önce bu belgelerin hangilerinin avukat – müvekkil gizliliği ilkesi kapsamında kaldığına karar vermelerine izin verilmesi istendi.

Michael Cohen, bu akşamüstü FBI baskınında bulunan delillerin ele alınacağı New York’taki federal mahkemenin karşısına çıkacak.

Savcılar, Cohen’in kendi kişisel işleriyle bağlantılı açıklanmayan bir suçtan dolayı hakkında adli soruşturma yürütüldüğünü belirtiyor.

Trump ile 2006’da bir gecelik ilişki yaşadığı iddia edilen porno yıldızı Stormy Daniels’ın avukatına göre duruşmada Daniels da hazır bulunacak. Cohen’in evine ve ofisine yapılan FBI baskınında Daniels’a yapılan 130 bin dolarlık ödeme ile ilgili de delil arandı.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,523BeğenenlerBeğen
16,118TakipçilerTakip Et
3,522TakipçilerTakip Et
7,676TakipçilerTakip Et
32,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın