65 F
Los Angeles
29 Eylül 2023
AnasayfaAmerikaLos AngelesTrump’tan California İçin Federal Kaynakların Kullanımına İzin

Trump’tan California İçin Federal Kaynakların Kullanımına İzin

California Yangin

Trump’tan California İçin Federal Kaynakların Kullanımına İzin

Başkan Donald Trump, California’daki yangınları ‘‘büyük felaket’’ olarak niteledi ve batı kıyısını kuzeyden güneye saran alevlerle mücadele etmek için federal kaynakların kullanılmasına izin verdi.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada yardımın geçici ev sağlanması ve evlerin tamir edilmesi için, sigortasız evlerin kayıplarının karşılanması ve iş sahiplerinin felaketin etkilerinden kurtulması için düşük ücretli borç verilmesi şeklinde olabileceği belirtildi.

Hasar değerlendirme çalışmalarının devam ettiği belirtilen açıklamada bu değerlendirmeler sonucunda farklı bölgelerin yardımdan faydalanabileceği de ifade edildi.

California valisi Jerry Brown Başkan’dan acil durum yardımı istemişti.

Yangınla mücadele uzmanları şu an California eyaleti genelinde 17 büyük yangın olduğunu kaydetti. Binlerce kişi evlerini boşalttı ve sekiz kişi alevler yüzünden hayatını kaybetti.

California eyaletinde şu an kontrol altına alınamayan en büyük yangına ‘Carr Yangını’ adı veriliyor. İki hafta önce başlayan yangının yalnızca yüzde 41’i kontrol altına alınabilmiş durumda.

Yangının 533 kilometre karelik alanı yok ettiği sanılıyor. Yangının bir römorkun patlak lastiğinin çelik jantının yere sürtünmesiyle çıkan kıvılcımla başladığı sanılıyor.

Alevlerle mücadele sırasında iki itfaiye görevlisi de hayatını kaybetti.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,153BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,658TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın