59.4 F
Los Angeles
1 Aralık 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaTürk araştırmacılar uluslararası elektronik konferansında ödül aldı

Türk araştırmacılar uluslararası elektronik konferansında ödül aldı


San Francisco’da düzenlenen Design Automation Konferansı’nda genç Türk mühendis Ümit Oğraş en iyi makale ödülünü aldı. Konferans elektronik alanında dünyanın en önemli etkinliklerinden biri olarak gösteriliyor. Oregon eyaletinde yer alan İntel şirketinde çalışan Ümit Oğraş, Carnegie Mellon Üniversitesi’nden Prof. Radu Marculescu ve Paul Bogdan ile yazdığı makale ile bu ödüle layık görüldü. 2010 yılının Aralık ayında önemli bir akademik dergide yayınlanan makaleleri network-on-chip performanslarının artırılmasıyla ilgili idi.

Aynı konferansta Altan Odabasıoglu ve Mustafa Celik’e de A. Richard Newton Technical Impact Award in Electronic Design Automation ödülü verildi. (ZamanAmerika)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,100BeğenenlerBeğen
16,048TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın