62.3 F
Los Angeles
1 Ekim 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaTürk fotoğrafçı ölüme 3 hafta dayanabildi

Türk fotoğrafçı ölüme 3 hafta dayanabildi

ABD’de yaşayan Türk fotoğrafçı David Natu, 3 hafta önce geçirdiği kaza sonrası verdiği yaşam savaşını kaybetti. İzmirli Natu, The Top Tens isimli internet sitesinin “En İyi 10 Fotoğrafçı” listesinde ikinci sırada yer alıyordu.

İZMİR doğumlu, ABD’de yaşayan Türk moda fotoğrafçısı David Natu, 39 yaşında yaşamını yitirdi. 22 Ocak’ta bir proje için gittiği Kolombiya’da geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan Natu, yaklaşık 3 haftadır verdiği yaşam mücadelesini önceki gün kaybetti. David Natu’nun ekibi ve iş arkadaşları, yaptıkları açıklamada, “Türk moda fotoğrafçısı David Natu hakkın rahmetine kavuşmuştur. Derin üzüntü içerisindeyiz. Başta ailesi olmak üzere tüm Türk toplumuna başsağlığı diliyoruz” dedi.

Cenaze, İzmir’de

3 Mart’ta memleketi İzmir’de toprağa verilecek Natu, “The Top Tens” isimli internet sitesinin “En İyi 10 Fotoğrafçı” listesinde, Henri Cartier-Bresson gibi dünyanın en iyi fotoğrafçılarını geride bırakarak ikinci sırada yer almıştı. David Natu’ya oy verenler, “En iyi Türk fotoğrafçısı, fotoğrafları son derece yaratıcı ve esin verici, en iyi portre fotoğrafçısı, aynı zamanda son derece iyi bir imaj yaratıcısı” gibi yorumlarda bulunmuşlardı. Dünyaca ünlü İtalyan fotoğrafçı Massimo Mineli ile çalışan Natu, bu dönemde Gucci, Mudo, Benetton gibi markaların katalog çekimlerinde görev aldı.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,182BeğenenlerBeğen
16,003TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın