64.9 F
Los Angeles
27 Eylül 2023
AnasayfaAmerikaNew YorkTürk Kahvesi Şimdi Amerikalıların Ayağına Gidiyor

Türk Kahvesi Şimdi Amerikalıların Ayağına Gidiyor

Gizem Salcigil White

Türk Kahvesi Şimdi Amerikalıların Ayağına Gidiyor. Genç bir Türk-Amerikalı bayan girişimci, ilginç bir projeye imza attı.

Türk Kahvesi Şimdi Amerikalıların Ayağına Gidiyor

Genç bir Türk-Amerikalı bayan girişimci, ilginç bir projeye imza attı.

Turkish International Coffee Mobile House” adını verdiği bir kamyonet’le kahveyi bedava dağıtmak üzere Amerika’nın doğu yakasındaki tüm eyaletleri sıra ile dolaşacak.

Türkayfe firmasının kurucusu Gizem Salcıgil White tarafından tasarlanan proje, Florida’dan Maine’e kadar tüm doğu yakasının tek tek ziyaret edilip, güzergah üzerinde seçilmiş noktalarda tüm Amerikalara Türk Kahvesini bedava dağıtılarak tüketicilerde yeni bir damak tadı ve alışkanlık yaratılmasını öngörüyor.

turkish-coffee-house

Bazı durumlarda fal bile bakılması bir medya etkinliği şeklinde düşünülüyor. Yol üzerinde yapılacak roprotalarla mesajın adım adım yayılması planlanıyor. Araç yarın Washington DC’de olacak.

turkkahve-amerika-gezisi

Oldukça iddialı ve olağandışı projeyi finansman açısından destekleyenler arasında ATAA başkanı Ergun Kırlıkovalı, geçmiş dönem başkanı Günay Evinch, ve gelecek dönem başkan Mehmet Çelebi var.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,117BeğenenlerBeğen
16,007TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın