67.9 F
Los Angeles
8 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaTürk Mühendise Amerikalı Gelin

Türk Mühendise Amerikalı Gelin

Amerika’da üniversitede tanışan Türk genci elektrik mühendisi Sertuğ Başar ile aynı yaştaki meslektaşı Amerikalı Terricka Thomas Alanya’da evlendi.

Amerika’da üniversitede tanışan Türk genci elektrik mühendisi Sertuğ Başar ile aynı yaştaki meslektaşı Amerikalı Terricka Thomas Alanya’da evlendi. Düğünde Ankara oyun havalarıyla coşan Amerikalı gelin, akrabaları ve arkadaşları ile birlikte ‘Kesik Çayır’ adlı türkü eşliğinde oynadı.

Amerika’nın Alborg Üniversitesi’nde yaklaşık 3 yıl önce tanışan ve birlikte mezun olduktan sonra evlenmeye karar veren çift, düğün için damadın annesi Tülin Ergün’ün yaşadığı Alanya’yı seçti. Türk geleneklerine göre düzenlenen düğünde gelinin Amerika’dan gelen akrabaları ve çiftin okul arkadaşları renkli görüntüler oluşturdu. Çok sayıda davetlinin katıldığı düğün, gelin ve damadın romantik müzik eşliğinde dans etmesiyle başladı. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ankara oyun havası eşliğinde oynayan çifte, damadın isteği üzerine gelinin annesi Diana Thomas ile babası Donnavin Deberry de katıldı.

Pisti boş bırakmayan gelin ve damat, Amerika’dan gelen arkadaşlarıyla birlikte Ankara’nın ‘Kesik Çayır’ adlı oyun havası eşliğinde oynayarak eğlendi. – Antalya / Alanya
(Doğan Haber Ajansı)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,530BeğenenlerBeğen
16,120TakipçilerTakip Et
3,522TakipçilerTakip Et
7,676TakipçilerTakip Et
32,600AboneAbone Ol

Kaçırmayın