64.7 F
Los Angeles
28 Mayıs 2023
AnasayfaHaberlerGündemTürkevi’nde 19 Mayıs kutlaması

Türkevi’nde 19 Mayıs kutlaması

New York Başkonsolosu Mehmet Samsar himayesinde gerçekleşen programa New York’ta yaşayan Türk vatandaşları yoğun ilgi gösterdi.

Atatürk’ün Samsun’da Millî Mücadele meşalesini yakışının 92. yıldönümü Türkevi’nde düzenlenen bir programla kutlandı. New York Başkonsolosu Mehmet Samsar himayesinde gerçekleşen kutlama programına New York’ta yaşayan Türk vatandaşları yoğun ilgi gösterdi. Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ertuğrul Apakan’da programa katılarak bir konuşma yaptı. Apakan konuşmasında, 19 Mayıs’ın Türk halkını topyekün bir mücadeleye hazırladığını kaydederek, ‘ Yurtdışındaki bu tarz kutlamalar çok daha anlamlı’ dedi. Başkonsolos Mehmet Samsar ise yaptığı konuşmada 92 yıl önce bugün bağımsızlık ateşinin yakıldığını belirterek, ‘ Sizlerin omuzlarında cumhuriyet daha da ileri gidecektir.’ dedi. Program, Atatürk’ün sevdiği şarkıların koro eşliğinde seslendirilmesi ile son buldu.

MEHMET DEMIRCI, NEW YORK / ZAMAN

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,520BeğenenlerBeğen
16,151TakipçilerTakip Et
3,520TakipçilerTakip Et
7,681TakipçilerTakip Et
31,500AboneAbone Ol

Kaçırmayın