60.2 F
Los Angeles
28 Kasım 2023
AnasayfaAmerikaTürk Toplumu Yerel HaberlerTurkish Coffee Lady Cafe Geleneksel Türk Kahvesini Amerika’da Tanıtıyor

Turkish Coffee Lady Cafe Geleneksel Türk Kahvesini Amerika’da Tanıtıyor

Turkish Coffee Lady Cafe Geleneksel Türk Kahvesini Amerika’da Tanıtıyor. Türk kahvesinin yanı sıra salep, boza, lokum gibi geleneksel tatlar da Amerikalılar’ın beğenisine sunuluyor.

Turkish Coffee Lady Cafe Geleneksel Türk Kahvesini Amerika’da Tanıtıyor

Washington yakınlarındaki bir alışveriş merkezinde 3 Aralık’ta hizmete giren Turkish Coffee Lady Cafe, Türk kahvesinin yanı sıra salep, boza, lokum gibi geleneksel tatları Amerikalılar’ın beğenisine sunuyor.

Türk kahvesinin geleneksel şekilde sunulduğu kafeye Washington ve çevresindeki eyaletlerde yaşayan Türk toplumunun yanı sıra Amerikalılar da büyük ilgi gösterdi.

Turkish Lady Coffee Lady Cafe Serdar Kilic (1)

Kafenin kurucularından Gizem Şalcıgil White’ın Amerika’daki kahve serüveni aslında 2012’de ödül kazandığı “Turkish Coffee Truck” adlı bir kültürel diplomasi projesiyle başlamış.

Bu projeyle birlikte Turkish Coffee Lady unvanını alan Gizem Şalcıgil White, Türk kahvesini, Amerika’nın en büyük alışveriş merkezlerinden birine taşıyarak çok büyük bir hayalini gerçekleştirdiğini söylüyor.

Gizem Salcigil White - Aysegul Smith

Sadece ürünlerin değil, masaların ve sandalyelerin bile Türkiye’den geldiğinin altını çizen Gizem Şalcıgil White, kafenin her köşesinde bir Türk markasının ve tasarımcısının izi olduğunu belirtiyor.

Turkish Coffee Lady Cafe (33)

Kısıtlı olanaklarla yola çıktıklarını belirten Şalcıgil White, üç ortakla kurdukları kafenin Amerika’da bir marka haline gelmesini umuyor. (Ayşegül Smith – Amerikan’ın Sesi)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,085BeğenenlerBeğen
16,035TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın