63.7 F
Los Angeles
27 Eylül 2023
AnasayfaHaberler'Türkler şov yapıyor'

‘Türkler şov yapıyor’

Ermenistan uçağının sahibi şirketin yöneticisi uçağın iniş sebebinin “rutin kontrol” olduğunu belirtirken, Türkiye’yi “şov yapmakla” suçladı.

Air Armenia Direktörü Arsen Avetisyan, News.am haber sitesine yaptığı açıklamada uçağın daha önce yapılan anlaşma doğrultusunda rutin kontrol için indirildiğini belirtti. Avetisyan, “Türk tarafının planlı inişi gösteriye dönüştürmeye çalıştığını” iddia etti. Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tigran Balaian ise AFP’ye yaptığı açıklamada, “İnsani yardım maddesi taşıyan uçak, önceden planlandığı gibi Türkiye’ye iniş yaptı. Türkiye’ye iniş yapması daha önce Türkiye ile kararlaştırılmıştı” dedi. İnsani yardımın ‘Kardeşe Yardım’ kampanyası tarafından yollandığı belirtildi. Kampanyayı organize eden Daşnaksutyun Partisi’nden Vahan Hovannisian, “Kargoda karabuğday, pirinç, şeker, makarna gibi insani yardım maddeleri bulunuyor” dedi.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,121BeğenenlerBeğen
16,006TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın