66.4 F
Los Angeles
29 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerTürkler Washington'da Gönülleri Fethetti

Türkler Washington’da Gönülleri Fethetti


AlaturkaOnline’ın da medya sponsoru olduğu, Washington’da 10. yılını kutlayan ”Türk festivali”, Amerikalılardan büyük ilgi gördü.

Başkent Washington’da, bu yıl ilk defa Washington Amerikan-Türk Derneği’nin (ATA-DC) öncülüğüyle ”Türk Kültürü Mirası Ayı” kutlamaları yapıldı. Türk yemeklerinden sanatına, Türkiye’nin kendini hissettirdiği miras ayı, Washington’da bu yıl 10. yılına giren ”Türk Festivali” ile sona erdi.

Özellikle Türk dansları ve yemekleri ile Türk kahvesine ilginin yüksek olduğu festivalde, 16 Türk restoranının hizmet verdiği yemek stantlarının önünde uzun kuyruklar oluştu. Yemeklerinin ardından ”Gezici Türk kahvesi evi”nde, Türk kahvesini yudumlayan Amerikalılar, kahve falı baktırmayı da ihmal etmedi.

Yeditepe Üniversitesi Folklor Kulübü’nün dans gösterileri ise başkentlileri adeta büyüledi.

Yeniçerilerden Sivas kangallarına

Festivalde, Yeniçerilerin kullandığı savaş aletleri ile kıyafetlerinin sergilendiği stantta Amerikalılar, Yeniçeri sisteminin nasıl oluşturulduğunu meraklı bakışlarla dinlediler.

Ohio eyaletinden gelen Sivas’ın kangal köpekleri, evcil hayvanlara çok düşkün Amerikalıların yoğun ilgisini çekerken, herkes kangalların fotoğrafını çekmek için birbiriyle yarıştı.

AA

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,146BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın