77.2 F
Los Angeles
25 Eylül 2023
AnasayfaAmerikaNew YorkUlukaya: BM'nin sessizlerin sesi olduğunu göstermek zorundayız

Ulukaya: BM’nin sessizlerin sesi olduğunu göstermek zorundayız

Göçmenler Zirvesi’nin yuvarlak masa toplantısında Hamdi Ulukaya, “Yerlerinden olan milyonlara BM’nin sessizlerin sesi olduğunu göstermek zorundayız.” dedi.

New York’ta, 71. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu çalışmaları kapsamında, dünyadaki insan hareketliliğinin getirdiği sorunlara yanıt verme amacına yönelik BM Mülteci ve Göçmenler Zirvesi’nin yuvarlak masa toplantıları gerçekleştirildi.

Chobani yoğurt markasının kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Hamdi Ulukaya, “Yerlerinden olan milyonlara BM’nin sessizlerin sesi olduğunu göstermek zorundayız.” dedi.

Dünyada 65 milyon erkek, kadın ve çocuğun yerlerinden olduğunu belirten Ulukaya, “Yerlerinden olan milyonlara BM’nin sessizlerin sesi olduğunu göstermek zorundayız. Şimdi değilse ne zaman? Bu yıl, geçen yıldan fazlasını yapmak zorundayız. Daha az konuşup daha çok iş yapmak zorundayız.” ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Barack Obama’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Küresel Mülteci Krizi Liderler Zirvesi’ne de katılacak Ulukaya, ticari başarısı dışında mülteci sorununa çözüm konusunda uzun zamandır devam eden çalışmalarıyla da öne çıkıyor. Kurduğu Tent Foundation (Çadır Vakfı) adlı kar amacı gütmeyen yardım kuruluşuyla özel sektörün krizin çözümüne yardımcı olmasını hedeflediğini ifade eden Ulukaya, Mülteci ve Göçmenler Zirvesi’nde en çok ilgi çeken konuşmacılardan biri oldu.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,105BeğenenlerBeğen
16,008TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın