63.4 F
Los Angeles
1 Haziran 2023
AnasayfaAlaturka OnlineTürkiye Uluslararası Bayanlar Plaj Voleybolu Turnuvası

Türkiye Uluslararası Bayanlar Plaj Voleybolu Turnuvası

Bu yıl ilk kez, Academy Organization ve Türkiye’de Plaj Voleybolunun ilk ve tek Uluslararası sunucusu, İLKER ÇETECİ ‘nin ortaklaşa düzenlediği, Uluslararası Bayanlar Plaj Voleybolu Turnuvası, Mersin Forum AVM ve Adana M1 Merkez AVM maçları ile sona erdi.

3 – 6 Temmuz tarihleri arasında, Ümraniye Meydan AVM de başlayan maraton, Trabzon Forum AVM, Mersin Forum AVM ve son olarak da, Adana M1 Merkez AVM ile son buldu.

12 farklı ülkeden 16 üst düzey sporcunun katılımıyla, 4 hafta süren müsabakalarda, sporcular, birbirleriyle yaptıkları zorlu maçların stresini, Academy Organizasyonun hazırladığı harika programlarla, her gittikleri yerde eğlenerek attılar.İleriye dönük kurulan dostluklar, bir sonraki etaplarda paylaşılan sevinçler ve hüzünler, Voleybolcu kızları, birbirlerine kardeşlik bağıyla bağladı.Tüm yabancı sporcular, çat pat Türkçe öğrerndiler:)) bizim sporcularımız, İngilizcelerini ilerlettiler ve sonunda sayılı günler çabuk bitti.Son geceyi anlatamam size, Adana’dan İstanbul’a, uçağımız saat sabaha karşı 03:30 da hareket edecekti, o saate kadar kimse uyumadı.Ertesi gün Atatürk Havaalanında herkes birbirini yolcu etti, gözyaşı sel oldu.

Gittiğimiz her yerde, gerek voleybolculukları, gerekse saygılı ve sempatik davranışlarıyla, etraflarına örnek olan, sporcularımız ve Academy Organizasyon çalışanları, BÜLENT-MURAT-ESAT-YİĞİT-EMRE-SERHAT-SÜLEYMAN-METE-TAFA-TOLGA ve ekibin tek kız elemanı, aynı zamanda kızların tercümanı, hatta herşeyleri HAZAL ÇETECİ, gittikleri her yerde arkalarında HOŞ BİR SADA bıraktılar.Bu güzel turnuvalar neticesinde, sponsor firmalar daha büyük organizasyonlar için hazır olduklarını ve seneye gene bizleri beklediklerini söylediler.

Eveeeet gelelim maçlara, Mersin’de Brezilyalı sporcular LUIZA-LUCIANA gene 1. olurken, ikinciliği Estonya’dan OKSANA-DARJA aldı.3. ise K.K.T.C takımından, EMEL-PINAR oldu.

Adana’ya gelindiğinde, aynı hafta 4 farklı yerde, hem de para ödüllü turnuvalar olunca, Türk sporcuların bir kısmı,doğal olarak, bu turnuvalara katılma ihtiyacı hissetti .Son yıllarda Federasyonumuzun doğru çalışmaları neticesinde, özelikle Erkek takımlarımızın,Avrupalı rakipleri karşısında çok önemli başarılarının yanı sıra, Kız takımlarımız da hiç olmadıkları kadar başarılı oldular.Ben 20 yıldır Plaj Voleybolunun içindeyim, HATİCE-ESRA-GİZEM-ÖZLEM-BURCU BAŞER-NESLİŞAH-ÖZNUR-BURCU ATASOY-EMEL-PINAR gibi oyuncuları ilk kez görüyorum ve de çok gururlanıyorum.Ancak bir de şöyle bir durum var, tabii ki başarının sınırı yok, benim davet ettiğim sporcular bizim kızlardan daha deneyimli olduğu için, Adana turnuvamıza katılacak Türk takımı bulmakta zorluk çektik.Bizim turnuvamızda dereceye giremeyeceklerini gören kızlarım haklı olarak para ödüllü diğer turnuvalara gittiler:)) Sakın üzülmesinler hiç gücenmedim, bilakis ben yüreklendirdim.Önümüzdeki yıl daha güçlü takımlar davet edeceğim, bizim kızlar da daha iyi antrenmanlar yapacak.Daha fazla sponsor bulacağım ve daha fazla takıma ödül vereceğim.

İşte böyle bir Adana turnuvasında, 1. gene değişmedi Brezilya’dan LUIZA-LUCIANA, 2. Macar, CSİLLA-DOROTTYA, 3. ise Moldova’dan TATIANA-OLGA CEBAN kardeşler oldu.

Değerli Voleybolmagazin okurları bir sezon bu şekilde geçti,BREZİLYA-İNGİLTERE-MACARİSTAN-POLONYA-MOLDOVA-ESTONYA-ROMANYA-SIRBİSTAN-HIRVATİSTAN-K.K.T.C-UKRAYNA-TÜRKİYE olmak üzere, 12 ülkeden 32 sporcuyu, ülkemizde mükemmel bir biçimde ağırlayıp, sağ sağlim ülkelerine göndermenin gururunu yaşıyoruz.

Tekrar görüşmek üzere SEVGİYLE VE DOSTLUKLA kalın…

İlker ÇETECİ

Turnuvadan Fotoğraflar:

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

1 YORUM

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,557BeğenenlerBeğen
16,130TakipçilerTakip Et
3,519TakipçilerTakip Et
7,677TakipçilerTakip Et
31,900AboneAbone Ol

Kaçırmayın