53.6 F
Los Angeles
9 Aralık 2023
AnasayfaHaberlerGündemÜmit Özdağ’dan Devlet Bahçeli’ye tepki: Size kaç lazım?

Ümit Özdağ’dan Devlet Bahçeli’ye tepki: Size kaç lazım?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada göç konusuna dikkat çekti.

Bahçeli, diğer insanların sessiz kaldığı bir dönemde MHP’nin göç konusuyla ilgilendiğini ve üzerinde konuştuğunu belirtti.

Göç konusuyla ilgili projelerin hazırlanmasının kolay olmadığını vurgulayan Bahçeli, Milliyetçi Hareket Partisi olarak çalışmalarını kamuoyuyla, devlet kurumlarıyla, üniversitelerle, medya ve sivil toplum kuruluşlarıyla paylaştıklarını ifade etti.

Bahçeli, Türkiye’nin Allah’ın izniyle bu yükün altından kalkabileceğine inandığını dile getirdi ve ganimet peşinde olanların boş döneceklerini söyledi.

Ayrıca Bahçeli, Türkiye’de mülteci veya göçmen olmadığını, adı üstünde geçici koruma statüsünde bulunan sığınmacıların olduğunu ve bu sayının 13 milyon olduğunu söylemenin yanıltıcı bir bilgi olduğunu belirtti. Düzensiz göçle kararlı bir şekilde mücadelelerinin devam ettiğini vurguladı.

“TÜRK MİLLİYETÇİSİ OLARAK KARŞI ÇIKMANIZ İÇİN SİZE KAÇ LAZIM?”

Bahçeli’nin bu sözlerine Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ tepki gösterdi.

Twitter hesabından paylaşım yapan Özdağ, şu ifadeleri kullandı:

-Matematikçiye sormuşlar. 2×2 kaç eder? 4 demiş. Fizikçiye sormuşlar. 2×2 kaç eder? 4.0 demiş. Jeologa sormuşlar. 2×2 kaç eder? Jeolog gülümsemiş “Size kaç lazım?” diye sormuş. Türkiye’de 13 milyon sığınmacı ve kaçak yok diyenlere sormak lazım.

-Erdoğan’ın sığınmacı ve kaçak politikasına Türk milliyetçisi olarak karşı çıkmanız için size kaç lazım?

-Gelelim Türkiye’deki yabancıların sayısına. 5 milyon kayıtlı Suriyeli, 2 milyon kaçak Suriyeli, 2 milyonu aşan Afgan, 2 milyon Afrika ülkesinden insan ve 2 milyon İranlı, Iraklı, Paki, Rus, Ukraynalı vs. toplam 13 milyon.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,092BeğenenlerBeğen
16,965TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,900AboneAbone Ol

Kaçırmayın