63.1 F
Los Angeles
29 Kasım 2023
AnasayfaHaberlerAmerika'Wall Street'i İşgal' Gösterileri Sürüyor

‘Wall Street’i İşgal’ Gösterileri Sürüyor

Wall Street’i İşgal hareketi Cuma günü de Amerika’da farklı kentlerde protestolarına devam etti, Amerika’nın Afganistan işgalinin 10’ncu yıldönümünde savaşa tepkisini gösterdi.

New York ve Washington’da göstericilere savaş karşıtları da katılırken eylemciler ekonomik sorunları, gelir dağılımındaki eşitsizliği ve işletmeler lehine işlediğini savundukları ekonomik sistemi protesto etti.

Başkan Barack Obama göstericilere ilk kez dün atıfta bulundu. Obama, “Gösteriler halk arasında yaygınlaşan çaresizliği ortaya koyuyor,” dedi.

Wall Street’i İşgal protestosu 21’nci gününde. Amerika’da en az 12 kente yayılan gösteriler farklı kesimlerden destek buluyor. New York’ta sendikaların destek vermesiyle binlerce kişi eylem yaparken diğer kentlerde göstericilerin sayısı daha sınırlıydı.

Anti-Kapitalist olarak nitelenebilen göstericiler eylemlerin devam edeceğini söylüyor ancak hedefleri net değil. (VOA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,095BeğenenlerBeğen
16,037TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın