63.1 F
Los Angeles
29 Kasım 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaWashington’la Ankara ‘Kardeş Şehir’ İlan Edildi

Washington’la Ankara ‘Kardeş Şehir’ İlan Edildi

Amerika’yla Türkiye’nin başkentleri kardeş şehir ilan edildi. ‘Kardeş Şehir’ protokolü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Washington Belediye Başkanı Vincent Gray tarafından imzalandı.

Kardeş şehir anlaşmalarıyla şehirlerarası ilişkilerin geliştirilmesi; işbirliğinin arttırılması kültürel anlayışın genişletilmesi hedefleniyor.

Washington Belediye Binasında yapılan törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, anlaşmayı tarihi olarak nitelendirdi ve “Dünyanın siyasi, ekonomik, kültürel ve bilimsel alanlarda en önde gelen ülkelerinden birisi olan Amerika’nın başkenti Washington’la protokolün imzalanmasından gerçekten büyük bir memnuniyet duyuyoruz,” dedi.

Washington Belediye Başkanı Vincent Gray de iki başkent arasında çok yakın ve çok özel bir ilişkinin ilk adımını oluşturulduğunu söyledi.

Washington’un ayrıca Brüksel, Seul, Pekin ve Bangkok gibi başkentlerle kardeş şehir anlaşması var.

Washington – Ankara Kardeş Şehir anlaşması Türkiye’yle Amerika arasındaki kardeş/dost şehir bağlantılarının 11’ncisi. Diğerleri şöyle: Antalya – Austin; Antalya – Muskegon; Bursa – Buffalo; Gemlik – Lauderhill; İstanbul – Houston; İzmir – Long Beach; İzmir – Tampa; Kocaeli – Maryland eyaleti; Merzifon – Pleasant Hill; Muğla – Ft. Lauderdale. (VOA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,095BeğenenlerBeğen
16,037TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın