68.2 F
Los Angeles
26 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaWashington'da elektrik kesintisi ve aşırı sıcaklar bunalttı

Washington’da elektrik kesintisi ve aşırı sıcaklar bunalttı

ABD’nin Washington eyaletinde fırtınanın ardından elektrikleri kesilen insanlar, 40 dereceyi bulan sıcaklıkta klimasız yaşamaya çalışıyor.

Milli Muhafız Teşkilatı, fırtına sonrası temizliğe girişirken, yardımcı birimlere destek çağrısında bulunuldu. ABD’liler bir yandan tamirat çalışmalarının sonlanmasını beklerken diğer yandan sıcak havayla mücadele ediyor.

Eyalet sakinlerinin dörtte birine henüz elektrik verilemediği açıklandı. Bu oran, 538 bin ev ve işyerine karşılık geliyor.

Ayrıca, yüzlerce trafik lambasının çalışmaması, 911 yardım hattında yaşanan sorunlar ve kimi yolların trafiğe kapatılması hayatı zorlaştırıyor.

Eyaletteki bazı vilayetlerdeki kamu okullarının bugünkü yaz programları iptal edildi.

JENERATÖR KAYNAKLI ÖLÜMLER

Birçok canamal olan fırtınanın ardından yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle jeneratör kullanan bazı ABD’liler, karbonmonoksit zehirlenmesi riskiyle de karşı karşıya. Her ne kadar yetkililer jeneratörlerin kapalı ortamda kullanılmaması uyarısında bulunsa da, şimdiye kadar zehirlenmeye bağlı en az beş ölüm gerçekleşti.

Meteorologlar, bugün biraz düşen sıcaklığın, hafta ortasında çok yükseleceğini belirtiyor.

ABD’nin doğusunu vuran fırtına nedeniyleVirginia’da altı, New Jersey’de iki, Maryland’da iki, Ohio ve Washington’da birer kişinin yaşamlarını yitirmişti.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,116BeğenenlerBeğen
16,007TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın